ANTALYA’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları coşkuyla sürüyor. Cam Piramit alanında gerçekleştirilen etkinlikte çocuklar bayramı doyasıya kutladı.

Kabadayı’dan Vizyon Vurgusu Kabadayı’dan Vizyon Vurgusu

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104’üncü yılı tüm yurtta olduğu gibi Antalya'da da coşkuyla kutlanıyor. Kentin farklı noktalarında yapılan törenlerden biri de Cam Piramit alanında gerçekleştirildi. Törene Antalya Valisi Hulusi Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İl jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz ve yüzlerce çocuk katıldı.

Törende konuşan Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, bayramı büyük bir gururla kutladıklarını söyledi. Kaygusuz, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli iradenin hakim kılındığı bu kutlu günü devletimizin ebedi güvencesi olarak gördüğü her biri geleceğimizin bir yıldızı ve ışığı olan çocuklarımıza armağan etmiştir. Sizin milli ve manevi değerlerinize bağlı, insan haklarına saygılı bireyler olmanız milletimizi ve ülkemizi yüceltecektir. İnanıyoruz ki sizlerle yükselecek olan Türkiye Cumhuriyeti daha güçlü ve daha aydınlık olacaktır. Sizler ülkemizin en değerli varlıkları, umudun en gür sesisiniz. Bizlere bağımsızlığımızı armağan ederek her zaman milletimizin huzur, güven ve refahı için Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli iradenin tecellisi için hizmet vermiş tüm başkan ve üyelerini şükranla anıyorum" dedi.

Konuşmanın ardından etkinlikte çocuklar bayramı dans gösterileri, halk oyunları, müziklerle doyasıya kutladı.  DHA

C A M P I R A M I T’ T E C O S K U L U B A Y R A M K U T L A M A S I 438248C A M P I R A M I T’ T E C O S K U L U B A Y R A M K U T L A M A S I 438247C A M P I R A M I T’ T E C O S K U L U B A Y R A M K U T L A M A S I 438246C A M P I R A M I T’ T E C O S K U L U B A Y R A M K U T L A M A S I 438245C A M P I R A M I T’ T E C O S K U L U B A Y R A M K U T L A M A S I 438244C A M P I R A M I T’ T E C O S K U L U B A Y R A M K U T L A M A S I 438243C A M P I R A M I T’ T E C O S K U L U B A Y R A M K U T L A M A S I 43824

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN