ANTALYA Devlet Opera ve Balesi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109. yıl dönümü dolayısıyla 'Çanakkale Şehitlerini Anma Konseri' düzenleyecek.

Antalya DOB sanatçılarının hayat vereceği ezgilerin yer aleacağı konser, 18 Mart Pazartesi günü Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde saat 20.30'da gerçekleştirilecek. Konserde Ahmet Adnan Saygun'un bestelediği 'Bozlak' ve 'Yunus Emre Oratoryosu - Dertli Dolap ve No.13' eserleri, düzenlemesi Onur Altıparmak'a ait 'Ah Bir Ateş Ver, Manastır'ın Ortasında, Sarı Gelin, Ayrılık, Bülbülüm Altın Kafeste, Çalın Davulları', düzenlemesi Ahmet Sait Karabulut'a ait 'Drama Köprüsü ve Çanakkale Türküsü', düzenlemesi Sayram Akdil'e ait 'Efem' anonim türküleri ve 'Aynalı Beşik, Mağusa Limanı, Çökertme ve Yemen' türküleri seslendirilecek.

Başkan Bahar: Birlik İçinde Daha Nice Bayramlar Diliyorum Başkan Bahar: Birlik İçinde Daha Nice Bayramlar Diliyorum

TÜRKÜLERDEN GÖNÜLLERE UZANAN BİR YOL

Çanakkale Şehitlerini Anma Konseri'nde, Antalya Opera ve Balesi sanatçıları soprano Semiha D. Boran ve Sema Çavuşoğlu, mezzo soprano Tuğçe Oğuzülgen, tenor Erdi C. Aybaş ve Devrim Demirel, bariton Ümit B. Tekinay ve bas Şafak Güç solist olarak yer alacak. Koro Şefi Mahir Seyrek'in yöneteceği konserde, Demet Emen (keman), Dilan Oğuz (flüt), M. Doğuş Ünver (bendir), Onur Altıparmak (piyanist), A. Sait Karabulut (piyanist) ve Halis Işık (bağlama) sanatçılara eşlik edecek.

Konserin biletleri Antalya Devlet Opera ve Balesi gişeleri ve www.biletinial.com internet adresinden temin edilebilecek. DHA

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN