KONYAALTI Belediye Başkanlığı'na seçilen Cem Kotan, önceki dönem belediye başkanı Semih Esen'den görevi teslim aldı.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Konyaaltı'nda oyların yüzde 53,76'sını alarak Konyaaltı Belediye Başkanlığı'na seçilen Cem Kotan, Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi'nde mazbatasını aldıktan sonra Konyaaltı Belediyesi'ne görevi teslim almaya geldi. Devir teslim törenine CHP İl Başkanı Nail Kamacı, milletvekilleri Aliye Coşar, Sururi Çorabatır, Mustafa Erdem, önceki dönem Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım, CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Demet Gündüz ve çok sayıda CHP'li katıldı.

Akçaalan’da Satranç Başarısı Akçaalan’da Satranç Başarısı

'YÜREKTEN KUTLUYORUM'

Devir teslim töreninde konuşan İl Başkanı Nail Kamacı, 20 yıl boyunca Muhittin Böcek'in Konyaaltı Belediye Başkanlığı yaptığını, daha sonra görevi Semih Esen'in devraldığını belirterek, kendilerine 5 yıl boyunca yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Kamacı, “Partimizi en iyi şekilde temsil ettiler. Çok sağ olsunlar. Şimdi de Cem Kotan belediye başkanı olarak seçildi. Kendisine başarılar diliyorum. Yürekten kutluyorum. 5 yıl içerisinde Konyaaltı'nı yükseklere çıkaracağımıza inancımız sonsuz. Kendisini tebrik ediyor, başarılar diliyorum" dedi.

ESKİ BAŞKANDAN YENİ BAŞKANA TEBRİK

Konyaaltı Belediye Başkanlığı görevini Cem Kotan'a devreden Semih Esen, “Seçim sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Halk muhalefete geniş bir kredi açtı. Ben bu krediyi yeni seçilen arkadaşlarımızın daha genişleteceğine inanıyorum. Yeni seçilen arkadaşımız Cem Kotan başkana görev süresince başarılar diliyorum. Kendisine yolunun açık olmasını diliyorum" diye konuştu.

'HİZMETLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM'

Mazbatasını ve görevini teslim alan Cem Kotan, “Semih Esen başkanıma 5 yıl boyunca Konyaaltı'na hizmet ettiği için ve Konyaaltı'nın değerine değer kattığı için, hizmetleri için çok teşekkür ediyorum. Biz de Semih Başkan'dan aldığımız bayrağı, çıtayı daha iyi noktalara taşıyacağız. Konyaaltı için çok güzel hizmetler yapacağız ve bu hizmetleri Konyaaltı'yla buluşturacağız" dedi.

Görev teslim töreninden sonra belediye binası önünde kalabalığı selamlayan Başkan Kotan'ın “Konyaaltı'nın mutluluğuna mutluluk katmaya geleceğiz. Mutluluk kattık mı arkadaşlar" sözleri üzerine kalabalık, “Evet" karşılığını verdi. Konyaaltı'nda bir zafer kazandıklarını dile getiren Cem Kotan, “Arkadaşlar Antalya'da bahar vardı. Bir bahar daha geldi. Devamlı esecek bir bahar oldu. Türkiye çapında, Antalya ve Konyaaltı çapında çok emek harcadık. Ben her yerde Antalya'yı ve Konyaaltı'nı çok güzel bir oyla alacağız dedim. Başardık mı arkadaşlar. Bu süreci başlatan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'ndan, bu süreci taçlandıran genç dinamik genel başkanımız Özgür Özel'e teşekkür etmek istiyorum. Sahaya çıktığımızda Türkiye'nin geleceğini düşünen yurttaşlarımız oldu. Bu seçimi kazanan gençlerdir, kadınlardır, emeklilerdir. Bu seçimi kazanan, bastonuyla oyunu kullanan yaşlılardır" diye konuştu. DHA

C E M K O T A N G O R E V I T E S L I M A L D I 361584C E M K O T A N G O R E V I T E S L I M A L D I 361588C E M K O T A N G O R E V I T E S L I M A L D I 361582

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN