Alanya'da Drift Atan Alkollü Sürücüye 58 Bin 616 TL Ceza Alanya'da Drift Atan Alkollü Sürücüye 58 Bin 616 TL Ceza

Alanya ilçesinde resmi olmayan sonuçlara göre seçimi kazanan CHP'li Osman Tarık Özçelik, Seçim Koordinasyon Merkezi Ofisi'nde düzenlenen kutlamalara katıldı.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin kesin olmayan sonuçlarına göre Alanya Belediye Başkanlığı'nı CHP'li Osman Tarık Özçelik kazandı. İlçe Başkanı Bülent Kandemir'in 78 yıl sonra CHP'nin seçim kazandığını açıkladığı Özçelik, Seçim Koordinasyon Merkezi Ofisi balkonundan, eşi ve kızıyla birlikte kalabalığı selamladı. Mazbatayı alıncaya kadar Seçim Koordinasyon Merkezi'nde tebrikleri kabul edeceğini söyleyen Özçelik, Alanya'nın kaderini hep birlikte değiştirdiklerini kaydetti. Özçelik, "Ne mutlu bize ki gurur duyacağımız oyları kullandık. Hepinizi çok seviyorum" açıklamasında bulundu.

Tüm siyasi parti seçmenlerine seslen Özçelik, "Büyük bir gururla söylüyorum ki Alanya'yı birleştirdik. Bir araya gelemez denenleri, hep birlikte bir araya getirdik. Birleşe birleşe başardık ve kazandık. Seçim kampanyamız boyunca sizlerle yol yürümenin mutluluğunu yaşıyorum. Alanya'mıza olan derin sevdamız bizi bir araya getirdi. Biz, Alanya İttifakı'nı kurmayı başardık. Size söz verdik. Emanetiniz emin ve ehil ellerde olacak. Partizanlık dönemi bitti. Artık liyakat ve ahlak var. Artık hak, hukuk ve adalet var" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile birlikte verilen sözleri tutacaklarından hiç kimsenin şüphesinin olmaması gerektiğini söyleyen Özçelik, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: "Değişimin gerçek adresi olan bize, desteğinizi ve teveccühünüzü en güçlü şekilde gösterdiniz. Antalya'da da Muhittin Başkanımız ile birlikte Alanya'da yapmak istediklerimizi Antalya Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde gerçekleştireceğiz. Verdiğimiz tüm sözleri tutacağımızdan hiçbir kimsenin şüphesi olmasın. Projelerimizi çok hızlı bir şekilde tamamlayacağız. Alanya bizlere emanet. Halkımıza teşekkür ve şükranlarımı iletiyorum. Seçimi bir kişi, bir parti ya da bir kesim değil, tüm Alanya kazanmıştır. Ayrıştırma dönemi sona erdi. Sevgi, saygı, kardeşlik, birlik ve beraberlik dönemi başladı." (DHA)

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN