KEMER Belediyesi tarafından kamyonla yaylalardan getirilerek Atatürk Parkı ve Mustafa Ertuğrul Aker Parkı'na dökülen kar, çocukları ve ailelerini sevindirdi. 

Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kemer'in yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı, ilçe merkezindeki çocukları ve vatandaşları da sevindirdi. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun talimatıyla Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce yaylalardan kamyonlara yüklenen kar, Atatürk Parkı ve Mustafa Ertuğrul Aker Parkı'na taşındı. Parklardaki kar yığınını karşılarında gören çocuklar ve aileleri eğlenceli anlar yaşarken, Kemer'deki yerleşik yabancılar da güzel vakit geçirdi. İlk defa kar gören çocuklardan bazıları sevinç çığlıklarıyla doyasıya kar topu oynarken bazıları ise kardan adam yaptı. 

KAR TEŞEKKÜRÜ

Vatandaşlardan Gözde Sezer, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun çocuklara verdiği kıymetin kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, "Başkanımız çocuklarımızın eğitimine çok önem veriyor. Onlar sevinsin ve mutlu olsun diye kar getirmiş. Çocuklarımızın yüzlerindeki mutluluğu görüyorsunuz. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum" dedi. 

Zeynep Özçelik, "Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarım kaç gündür 'biz neden kar göremiyoruz' diye söylüyordu. Çocuklar bir anda karşılarında kar görünce çok mutlu oldu. Başkanımızın özellikle çocuklara eğitim konusunda önem vermesi ve çocukları mutlu etmek için elinden geleni yapması bizi çok mutlu ediyor. Her şey için teşekkür ediyoruz" diye konuştu. 

Zafer Akbulut, yaylalardan kar getirilmesinin çok güzel bir organizasyon olduğunu ve kendisinin de kar topu oynayarak çocukluğunu yaşadığını söyledi. 

Antalya'da Vosahne Coşkusu Antalya'da Vosahne Coşkusu

Tekin Atılan da çocukların karla tanışmasını sağladığı için Başkan Topaloğlu'na teşekkür ettiğini dile getirdi. (DHA)

Cocuklar Ve Ailelerinin Kar Sevinci 4925 Dhaphoto4Cocuklar Ve Ailelerinin Kar Sevinci 4925 Dhaphoto3

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN