ANTALYA Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, ramazan bayramı öncesinde alışveriş yapacak olan vatandaşları merdiven altı ve kalitesiz ürünler konusunda uyarırken, güvenilir mahalle esnafından alışveriş yapılması tavsiyesinde bulundu.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, ramazan bayramında piyasadan beklentinin büyük olduğunu belirterek, "Bu sene bayram tatilinin de 9 gün olması, havaların da ısınmaya başlamasıyla birlikte sektörde hareketlilik bekleniyor. Esnafımız bu bayramdan oldukça umutlu" dedi. AESOB Başkanı Dere, “Bayram alışverişleri ile piyasanın canlanmasını dört gözle bekleyen esnaf ve sanatkarlarımız hazırlıklarını tamamladı. Vatandaşlarımız da şimdiden bayramlık, ikramlık, hediyelik gibi ürünlerin alışverişini yapmaya başladı. Bakkaldan büfecisine, kuruyemişçisinden pastacısına, şekerciden tatlıcıya, kasaptan manava, ayakkabıcıdan konfeksiyoncuya, berberden kuaföre, şoförden, otelcisine, pansiyoncusuna tüm sektörlerdeki esnaf ve sanatkarımız müşterisini bekliyor. Bayramda ailesini ve sevdiklerini ziyaret edecek olan, tatil veya memlekete gitme planları yapan vatandaşlarımız alışverişlerini esnaf ve sanatkarlarımızdan yaparak hem ekonomiye katkı koyacak hem de esnafımızın yüzünün gülmesine vesile olacaktır. Havaların da ısınması, bayram tatilinin de 9 gün olması sebebiyle şehirler arası yolculuk artacak. Dolayısıyla Antalya'mızda piyasa canlanacak. Özellikle yerli turistler için tatil denilince Antalya vazgeçilmez bir durak noktası. Ülkemizin dört bir yanından gelecek kıymetli misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak için gün sayıyor, herkesi güzeller güzeli şehrimiz Antalya'mıza bekliyoruz" şeklinde konuştu.

'ESNAFIMIZI TERCİH EDİN'

Antalya’da Suyun Fiyatı Arttı Antalya’da Suyun Fiyatı Arttı

Bayram alışverişleri konusunda uyarılarda bulunan Başkan Dere, şöyle konuştu:“Vatandaşlarımız bayram alışverişi yaparken çok dikkatli olmalı. Maalesef sektörde yaşanan fiyat dengesizliği ve giderek artan fiyatlarla birlikte sağlıksız, kalitesiz ve merdiven altı üretim artmış durumda. Bunun dışında bir diğer tehlike de tarihi geçmiş ürünleri indirim adı altında ucuz fiyatlara satışa sunuyorlar. Ucuza alışveriş yapacağım derken sağlığınızı riske atmayınız. Sağlıksız ve hijyenik olmayan koşullarda nasıl üretildiği belli olmayan yerler yerine mahallemizin oda üyesi güvenilir esnaf ve sanatkarlarından alışveriş yapınız. Fiyatların yüksek seyrettiği bu dönemde bile esnaf ve sanatkarlarımızda her kesime her bütçeye uygun ürün mevcut. Bayramlık alışverişlerinizde, seyahatlerinizde, aile ziyaretlerinizde, tatlı, tekstil, yiyecek - içecek; pasta, börek, çörek, kuruyemiş, kolonya, kahve, şeker, çikolata, ikramlıklar, vb ihtiyaçlarınız için bakkal, büfeci, kuruyemişçi, pastacı, tatlıcı, manav, kasap, konfeksiyoncu, ayakkabıcı, zücaciyeci ve hediyelik eşya satıcısı yerli esnaflarımızı kişisel bakım ihtiyaçlarınız için ise kuaför, berber ve güzellik salonu işletmecisi esnaflarımızı tercih ediniz." DHA

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN