ANTALYA Genç İş insanları Derneği (ANTGİAD) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü özel bir etkinlikle kutladı.

35 üyesi ile Antalya'nın en çok kadın üyesine sahip iş insanları derneği olan ANTGİAD, bu özel günü unutulmaz kılmak adına kadınları mozaik sanatıyla buluşturacak keyifli bir etkinlik düzenledi. Katılımcı kadınlar, mozaik workshop atölyesinde bir araya gelerek kendi el emekleriyle mozaik tablolar yaptı. Bu sanat etkinliği, kadınların yaratıcılıklarını ortaya koymak için fırsat oldu.

BAŞKAN YAVAŞ: SÖZ KADINLARDA

ANTGİAD olarak, kadınların sosyal kültürel, ekonomik alanda güçlenmelerini destekleyen projelere  çok önem verdiklerini söyleyen Başkan Ercan Yavaş, “Kamu, özel sektör ve STK karar noktalarında kadınların eşit temsilinin sağlanmasının önemine değindi. İş yaşamına kadınların eşit katılımı, kamu, iş dünyası, sivil toplum yönetimde kadın oranının yükseltilmesi için kararlı adımlar atılması gerekiyor. Yönetim Kurulumuzda işinde kendini kanıtlamış ve bir çok başarılı işe imza atmış 4 kadın üyemiz bulunmakta. Bu kadın üyelerimizin varlığı yönetime farklı bakış açıları getirerek zenginlik katıyor. Kadın üyelerimizle işbirliğinde istişare ederek kadının sosyal statüsünün yükselmesi ve kadın girişimciliğin desteklenmesi için yeni yeni projeler hazırlıyoruz. Kadın girişimcilerin işlerini geliştirmeleri adına hazırladığımız mentörlük projelerini de önümüzdeki aylarda gerçekleştireceğiz" dedi.

GELİRLER TEV'E BAĞIŞLANDI

ANTGİAD kadın üyelerinin katıldığı Mozaik Şöleni'nde kadınlar birbirinden güzel tablolarla, içlerindeki yaratıcılığı ortaya çıkarırken bir taraftan da Türk Eğitim Vakfı'nın (TEV) çalışmaları hakkında bilgi aldı. Toplanan gelirin TEV'e bağışlandığı etkinlikte Başkan Ercan Yavaş  “Her etkinliğimize sosyal fayda odaklı bakıyoruz. Etkinliklerimizin bir ucunun mutlaka sosyal sorumluluk olarak topluma fayda sağlaması gerektiğine de inanıyoruz. Etkinliğimizin gelirinin tamamını TEV'e bağışlayarak çocuklarımızın okumasına küçücük de olsa bir katkı sunmaktan onur duyuyoruz" diye konuştu.

Başkan Çandır'dan Bayram Mesajı Başkan Çandır'dan Bayram Mesajı

Etkinlik, ANTGİAD kadın üyelerinin renkli tabloları ile toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. (DHA)

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN