Ekiz; “Öğrencilerimiz akademik başarının yanında sosyal-kültürel ve sportif faaliyetlerde de üstün başarılar göstermiş, bizleri gururlandırmışlardır”

İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz ile 2023-2024 eğitim öğretim yılının sona ermesi sebebi ile bir mesaj yayınladı. Ekiz, 130 okulda toplam 28 bin 494 öğrenci ve Bin 963 öğretmen ile 2023-2024 eğitim öğretim dönemini başarı ile tamamladıklarını belirtti.

Ekiz mesajında şunları söyledi; “Yarın itibariyle resmi-özel 130 okulumuzda toplam 28 bin 494 öğrenci ve 1963 öğretmen ile 2023-2024 eğitim öğretim yılını başarılı bir şekilde tamamlamış bulunmaktayız.

Sevgili öğrencilerim, sizleri milli-manevi değerlerimiz çerçevesinde, demokrasiye sahip çıkan, insan haklarına saygılı, dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden birlik ve beraberlik içerisinde yetiştirmenin gayreti içerisindeyiz. 2023-2024 eğitim öğretim yılını öğretmenlerimizin bilgi ve tecrübeleriyle, anne ve babalarınızın sevgileriyle sizlerin üstün gayreti ve çabasıyla bitirdik. Mezun olan öğrencilerimizin hayal ettikleri yeni okullara kavuşmaları, okullarında eğitimi devam eden öğrencilerimizin de 2024-2025 eğitim öğretim yılında dinlenmiş ve bilgiye aç olarak okullarına, öğretmenlerine kavuşmalarını diliyor sizleri sevgiyle kucaklıyorum.

Değerli öğretmenlerim, öğrencilerimizin akademik, sosyal ve kültürel her alanda yerini alarak Türkiye Yüzyılına yakışır birer birey olarak yetişmesinde üstün çaba göstererek göstermiş olduğunuz sabır, samimiyet, emek ve fedakârlıklar için sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Son Dokunuş Kadınlardan Son Dokunuş Kadınlardan

Kıymetli velilerimiz, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitiminde öğretmenlerimize destek oldunuz. Özveri gösterdiniz. Yılsonunda öğrencilerimizin karnelerindeki değerlendirmeler ne olursa olsun genellemeye dönüştürmeden, onlara en güzel katkıyı vererek öğrencilerimizi destekleyeceğinizi düşünüyor, tatil dönemini sevgiyle geçirmenizi temenni ediyorum.

2023-2024 eğitim öğretim döneminde yöneticilerimizin, öğretmenlerimizin en çokta öğrencilerimizin gayreti ve azmi sonucunda, öğrencilerimiz akademik başarının yanında sosyal-kültürel ve sportif faaliyetlerde de üstün başarılar göstermiş, bizleri gururlandırmışlardır. Bu başarıda emeği geçen yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimizi kutluyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, İlçemiz genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında emeği geçen tüm yöneticilerimize,  öğretmenlerimize, personellerimize ve paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmeniz dileklerimle, saygılar sunuyorum.”

Haber: Osman Türkçe

 

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN