ANTALYA Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen 'En Güzel Bahçe, Balkon ve Teras Yarışması'nın sonuçları belli oldu.

Çevre bilincini ve çevre sevgisini arttırmak, yaşanılan çevrenin görsel niteliğini desteklemek, halkın çevre düzenleme ve kent peyzajına yönelik ilgisini teşvik etmek ve bilinçlendirmek amacıyla, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'En Güzel Bahçe, Balkon ve Teras Yarışması'nın kazananları ve dereceye girenleri belli oldu. "Çevremizi Birlikte Güzelleştiriyoruz" sloganıyla, bu yıl 7'ncisi gerçekleştirilen yarışma, Antalya'nın 5 merkezi ilçesi olan Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez, Aksu ve Döşemealtı ilçelerini kapsadı. Kategori birincileri 15 bin TL ödül kazanırken, ikinciler 10 bin TL, üçüncüler ise 7 bin TL ödül kazandı.

9 KURUMDAN OLUŞAN JÜRİ

Apartman bahçesi, açık balkon, kapalı balkon, hobi bahçesi, konut bahçesi, teras, işyeri bahçesi ve site bahçesi olmak üzere toplam 8 kategoriye ayrılan yarışmada dereceye girenler, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Antalya Kent Konseyi, Antalya Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ve ANTEPE İnşaat ve Ticaret A.Ş'den oluşan seçici kurul tarafından belirlendi.

ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLENLER

'En Güzel Bahçe, Balkon ve Teras Yarışması'nda dereceye girenler sırasıyla şu şekilde:

Apartman Bahçesi: Sıtkı Bekiroğlu, Yusuf Tutan, Ender Zengin

Açık Balkon: Simge Çetin, Yılmaz Alp, Nihan Akay

Kapalı Balkon: Fatma Aksoy, Vesile Adsan, Uğur İlker Kaya

Hobi Bahçesi: Perihan Şahin, Mustafa Ünlüsoy, Bircan Yavuz

Kepez Zabıtası'ndan Bayram Denetimi Kepez Zabıtası'ndan Bayram Denetimi

Konut Bahçesi: Hafize Nilgün Kara, Barış Ergül, Melike Atasoy

Teras: Ali Yavuz, Ebru Canoğlu, Şennur Dirman

İşyeri Bahçesi: Nurcan Şen, Kubilay Yücel, Hikmet Öztürk

Site Bahçesi: Ümmü Gülsüm İlaslan, Salih Kuşçuoğlu

Yarışmanın ödül töreni, 13 Haziran Perşembe 11.00'da Karaalioğlu Parkı içerisinde bulunan Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi'nde yapılacak. (DHA)

En Güzel (1)En Güzel (3)

 

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN