Serik ilçesinde kullanılmayan eski okul binasında başlayıp, bir ailenin geçici olarak konakladığı lojmana sıçrayan yangın hasara neden oldu.

Şatırlı Mahallesi'nde kullanılmayan eski okul binası ve lojmanında henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Çevredekiler kendi imkanlarıyla alevlere müdahale etmeye çalışırken, ihbar üzerine olay yerine itfaiye ve jandarma ekipleri yönlendirildi. İtfaiye ekipleri kısa sürede müdahale ederek yangını söndürdü. Eski okul binasının çatısı tamamen yanarken, bir ailenin geçici olarak konakladığı lojman binasının mutfak kısmına da sıçraya alevler eşyalara zarar verdi. Yangın sırasında lojmanda konaklayan aileden Adile Hasta'nın seraya çalışmaya gittiği, evde bulunan 12 yaşındaki oğlunu ise yangını gören bir vatandaşın yardımı ile çıkarıldığı öğrenildi.

Görgü tanıklarından Mustafa Demir, "Okulumuz eski bir bina, kullanılmıyor. Boş vaziyette duruyordu. Lojman kısmının ihtiyaç sahibi bir aileye geçici olarak verildiğini biliyorum. Herhangi bir can kaybı yok. Bina atıl vaziyette duruyordu. İtfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürdü" dedi. (DHA)

Başkan Çandır'dan Bayram Mesajı Başkan Çandır'dan Bayram Mesajı

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN