Konyaaltı ilçesinde yetkisiz kişilerce tıbbi işlem yapıldığı, kayıt dışı ve izinsiz faaliyet gösterdiği tespit edilen Ukrayna vatandaşı D.V.'nin işlettiği güzellik merkezine baskın düzenlendi.

Konyaaltı Kaymakamlığı koordinesinde İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından, internet sayfaları ve sosyal medya hesapları üzerinden tespit edilen ve haklarında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulan güzellik merkezlerine yönelik araştırma başlatıldı. İnsan sağlığını olumsuz etkileyebilecek ve sadece uzman hekimler tarafından yapılabilecek tıbbi işlemleri yetkisiz, liyakatsız, kayıt dışı ve izinsiz uygulayan merkezlere baskın düzenlendi.

Uluç mahallesindeki Ukrayna vatandaşı D.V.'nin işyerini İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri denetledi. Güzellik merkezinde yapılan aramada, 3 dolgu ürünü, 2 mezoterapi serumu, 5 lokal anestezik, 8 akupunktur iğnesi, 87 iğne ucu, ülkeye kaçak yollarla girdiği tespit edilen lazer cihazı, güzellik salonlarında kullanım yetkisini aşan güçte lazer cihazı, 3 dermapen cihazı, enjektörde içinde ne olduğu anlaşılmayan siyah renkli sıvı bulundu.

Ekipler ürünlere el koyup, Ukrayna vatandaşı D.V. ve işletme hakkında adli, idari işlem başlattı. (DHA)

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN