Foto Galeri WebTV

7 Ağustos 2020 Cuma  17:36
Antalya'da Turistler de Denetimden Memnun
İÇİŞLERİ Bakanlığı'nın 81 il valiliğine gönderdiği koronavirüs tedbirleri ek genelgesi kapsamında Antalya'da denetimler yapıldı.
 

QR Kodu
 

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nın 81 il valiliğine gönderdiği koronavirüs tedbirleri ek genelgesi kapsamında Antalya'da denetimler yapıldı. Denetimlerde Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Yunus timleri, kente gelen turistlere yabancı dilde tedbirler konusunda uyarılarda bulundu. İngiliz bir aile, Antalya'da yapılan uygulamalardan memnun olduklarını kaydetti.

Koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nun önerileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda alınan tedbir kararları, Antalya'da da uygulanmaya başlandı. Saat 16.00 sıralarında Antalya Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, il emniyet yardımcıları Antalya'nın en işlek caddesinde bulunan iş yerleri denetimine katılırken, vatandaşlar ise kurallara uymaları konusunda uyarıldı.

'POLİSLER YABANCI DİLDE UYARDI'

Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz'ın koordinesinde iş yerlerinde yapılan denetimlerde vatandaşlara da 'Korunmak için neler yapmalı' broşürü dağıtıldı. Antalya Emniyet Müdürlüğü, Kazım Özealp Caddesi'nde uyarı standı kurarken, müdürlüğe bağlı Yunus Timleri de Antalya'ya gelen turistlere yabancı dilde koronavirüs tedbirleri hakkında uyarılarda bulundu. İş yerlerine giren Antalya protokolü, Sağlık Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu Koronavirüs Rehberi'nde belirtilen hususların uygulanıp uygulanmadığını yerinde denetledi. Masalar ve vatandaşlar arasındaki sosyal mesafe, maske yönünde denetimler gerçekleştirildi.

'TÜM ANTALYA'DA DENETİM YAPILDI'

81 ilde olduğu gibi Antalya'da da genel bir denetim yapıldığını ifade eden Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, "Tüm Antalya'da genel denetimler yapılıyor. Denetimin amacı tüm Türkiye'de olduğu gibi Antalya'da da farkındalık yaratmak. Bu amaçla denetime çıktık. Amaç, öncelikle cezalandırmanın ötesinde uyarılarda bulunmak. Çünkü ceza tek çözüm değil. Antalya ilinde yaşayan vatandaşlarımızın dikkatini çekmek istiyoruz" dedi.

Turizm sezonunun bugünlerde hareketlenmeye başladığını belirten Şaşmaz, “Diğer ülkelerden misafirlerimiz gelmeye başladı. Bunların sayısı da artacak. Hem turistlere hizmet veren iş yerlerimizde çalışan görevliler, hem de tüm Antalyalılar olarak biraz daha hassas olmak zorundayız. Uyarılarımızı Antalya'daki iş yerlerine yaparken aynı zamanda misafirlerimize de dikkat etmeleri konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Bu salgın sadece bizim ülkemizde değil tüm dünyada var. Buraya gelen misafirlerin de dikkatini çekmek ve uyarmak için Emniyet Müdürlüğü'müzün görevli arkadaşlarımızla yapılması çok önemli" diye konuştu.

'UYGULAMADAN GAYET MEMNUNUZ'

İngiltere'den gelen bir aile ise 2 haftadır Türkiye'de olduklarını, Antalya'da insanların kurallara uyduğunu, burada olmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, tüm arkadaşlarına Antalya'yı ziyaret etmelerini tavsiye edeceklerini kaydetti. DHA

 
 

 

 

 

Otel Deposunda 9 Bin 51 Şişe Sahte İçki
Serik ilçesinde polisin düzenlediği baskında bir otelin deposunda yapılan aramad...
21.09.2020 (0)
Sokakta Satranç Var Düzenlendi
Sokakta Satranç Var etkinlikleri 12-20 Eylül tarihleri arasında hijyen maske ve ...
21.09.2020 (0)
İlk Teneffüste Öğrencilerin Meyvesi Büyükşehir'den
ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in okulun ilk günü için çocuk...
21.09.2020 (0)
Kırbıyık Holding Aytemiz Alanyaspor'a Sponsor Oldu
AYTEMİZ Alanyaspor Kulübü, Kırbıyık Holding ile 1 yıllık sponsorluk anlaşması im...
21.09.2020 (0)
Üniversiteyle İş Birliğine Hazırız
“Özellikle sağlık turizmi alanında ve sağlık kongrelerinde ATAV çatısı altında k...
21.09.2020 (0)
Kum Zambakları Çiçek Açtı
Demre ilçesinde koruma altında olan kum zambakları çiçek açtı. Görüntüleriyle il...
21.09.2020 (0)
CHP'li Zeybek'ten Orman Yangınları Önergesi
CHP Milletvekili Rafet Zeybek, geçen sene Antalya'da orman yangınlarının sebeple...
21.09.2020 (0)
ATASEM'e Online Kayıtları 23 Eylül'de
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Atatürk Sanat Eğitim Merkezi (ATASEM) kur...
21.09.2020 (0)
Antalya Açıklarındaki Denizaltı İlgiyle İzlendi
ANTALYA Limanı'nda sismik arama gemisi Oruç Reis'in bakım ve ikmali devam ederke...
21.09.2020 (0)
Toprağa Gömülü Cansız Bedeni Bulundu
ANTALYA'da 13 gündür kayıp olarak aranan 2 çocuk annesi Duygu Çelikten'in (30), ...
21.09.2020 (0)