Foto Galeri WebTV

30 Haziran 2022 Perşembe  17:48
Antalya'ya 'Melek Yatırımcılar' Gelecek
ANTALYA'da 25- 26 Ekim'de düzenlenecek Dünya Melek Yatırım Forumu (WBAF) Dünya ve Akdeniz Kongresi'ne 30 ülkenin devlet bakanı ve 125 ülkeden yatırımcı katılacak.
 

QR Kodu
 

ANTALYA'da 25- 26 Ekim'de düzenlenecek Dünya Melek Yatırım Forumu (WBAF) Dünya ve Akdeniz Kongresi'ne 30 ülkenin devlet bakanı ve 125 ülkeden yatırımcı katılacak.

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Teknopark, Dünya Melek Yatırım Forumu (World Business Angels Investment Forum) iş birliğiyle 25- 26 Ekim'de Dünya Melek Yatırım Forumu Dünya ve Akdeniz Kongresi gerçekleştirilecek. Girişimcilerin ve melek yatırımcılar olarak adlandırılan WBAF üyelerinin salgın sonrası dönemde geçireceği süreçleri keşfetmeleri için bir platform sağlayacak kongreye, 30 ülkenin devlet bakanı ile 125 ülkeden 2 bin civarında bürokrat, iş insanı, girişimci ve yatırımcı katılacak.

Dünya Melek Yatırım Forumu (WBAF) Dünya ve Akdeniz Kongresi'nin tanıtım toplantısı Kundu'daki bir otelde yapıldı. Toplantıda konuşan Vali Ersin Yazıcı, organizasyona başarılı şekilde ev sahipliği yapacaklarını söyledi. Dijitalleşmenin özellikle salgından sonra insan hayatında birinci sırayı yerini aldığını belirten Vali Yazıcı, "Turizmi ve tarımı dünya standardının üzerinde yapan bir şehiriz, bu organizasyonu da sıfır hatayla gerçekleştireceğiz. Tarım ve turizm şehriyiz. Ürettiğimiz ürünleri, dünyaya ihraç ediyoruz. Üretim yaparken hem teknolojiyi kullanıyoruz hem dünyadaki gelişmeleri takip ediyoruz. Turizmde de tartışmasız dünyada bir numarayız" dedi.

Antalya'ya geçen sene 9 milyondan fazla turist geldiğini dile getiren Yazıcı, tarımda, turizmde teknolojik bilişimi kullandıklarını söyledi.

WBAF Başkanı Baybars Altuntaş da foruma devlet başkanlarının, üst düzey yöneticilerine de katılacağını, önemli konuların ele alınacağını söyledi. Melek yatırımcıların sermaye piyasasında diğer yatırımcılardan ayrı bir rol oynadığını, sadece finansal yatırım değil, çevresine mentorluk yaptığını söyleyen Altuntaş, "Yüzlerce melek yatırımcı ve fon yöneticisi burada bir araya gelecek. Kaliteli girişimciler geliyor. Biz bu program için 10 milyon dolarlık fon ayırdık. Tüm fon yöneticileri bu salonda olacak" diye konuştu.

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar ise OSB Teknopark'a yapılacak yatırımların değişimde öncü rol oynayacağını, Ar-Ge ve inovasyonda kurumların sahiplenmesiyle güzel bir iklim oluşturulacağını belirtti. Bahar, "Bilim ve sanat asla finansmansız olamıyor. Girişimcileri yurt dışına kaptırmamak için bu tür organizasyonlar çok önemli" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Antalya OSB Teknopark Genel Müdürü Dr. Aylin Tümay da konuşma yaptı. DHA

 
 

 

 

 

reklam

Başkan Tütüncü: Rabbim Beni Utandırmadı
Tütüncü, ''Ben 14 yıllık belediye başkanıyım. Bugüne kadar hangi sözü verdiysem ...
9.08.2022 (0)
Başpehlivan Cengiz Minik Tekvandocularla
BAŞPEHLİVAN Hasan Cengiz, kızının da yer aldığı tekvando öğrencileri buluşmasınd...
9.08.2022 (0)
Cezası Bulunan Şüpheli Operasyonla Yakalandı
YURT genelinde çeşitli suçlardan 3 yakalama kararı bulunan T.I., Antalya'da poli...
9.08.2022 (0)
Vali Yazıcı'dan Muhasebecilere Ziyaret
VALİ Ersin Yazıcı, Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nı ziyaret e...
9.08.2022 (0)
Kaleiçi Tanıtımı İtalya'da
MURATPAŞA Belediyesi heyeti, Kaleiçi Old Town Festivali'nin daimi katılımcıların...
9.08.2022 (0)
Antalya Devlet Konservatuarı Birinciliğiyle Viyana
AÜ, Antalya Devlet Konservatuvarı Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi'nden birinci o...
9.08.2022 (0)
Sinema Okulu İçin Başvurular Başladı
59. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek 4. Altın...
9.08.2022 (0)
Terliyor, Emek Veriyor ve Gülümsüyor
76 Yaşındaki Naciye, ''Boks benim için tutku oldu. Spor yapınca dopamini kendi ...
9.08.2022 (0)
Serik’e Yeni Okul Geliyor
Gedik Mahallesi’ne yeni bir ilkokul inşaatı başlıyor....
8.08.2022 (0)
İhracat 20 Yılda 25 Katına Çıktı
Bakan Kirişci, Türkiye'nin su ürünleri ihracatının 20 yılda yaklaşık 25 katına ç...
8.08.2022 (0)