Serik’te görev yapan ve son kararname ile tayinleri çıkan hakim ve savcılar için veda programı düzenlendi.

Serik Belediyesi Boğazkent Halk Plajı Tesisleri'nde düzenlenen veda programına Manavgat Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Akbaşoğlu, Manavgat Cumhuriyet Başsavcısı Ersin Selimefendigil, Serik Cumhuriyet Başsavcısı Burak Erdoğan, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Ayhan Aktürk, tayini çıkan hakim ve savcılar, Serik Adliyesinde görevli Hakim, Savcı ve çalışanlar ile eşleri katıldı.

1-114

Programda konuşan Serik Cumhuriyet Başsavcısı Burak Erdoğan, "Ben 2024 yaz kararnamesinin hepimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Tayini çıkan hakim ve savcılarımıza yeni görev yerlerinde başarılar dilerim. Bildiğiniz gibi benim de tayinim Kocaeli'ye çıktı. İki yıllık görev süremizin sonuna geldik. Öncelikle buradan çok mutlu bir şekilde, içim rahat bir şekilde ayrıldığımı hepinize belirtmek isterim. Güzel insanlar tanıdık. Güzel bir çalışma ortamı sağladık. Bu süreçte bize destek olan Savcılarımıza, hakimlerimize, meslektaşlarımıza personellerimize çok teşekkür ederim. Ayrıca bize her konuda destek olan Manavgat Başsavcımıza teşekkür ederim.” dedi.

2-64

3-40

Manavgat Cumhuriyet Başsavcısı Ersin Selimefendigil; “2024 yaz kararnamesiyle giden meslektaşlarımız onuruna verilen veda yemeğinde bir aradayız. Serik’e çok fazla gelemesek te Başsavcım üzerinden temaslarımızı kurduk. Kendisi mesleğin onuruna, vakarına yakışır şekilde bir duruş sergileyerek çalışkanlığıyla, gerek nezaketiyle, gerek hukuki bilgisiyle bizim Serik'te gözümüz arkada kalmadı. Sağ olsun her türlü şekilde irtibat halindeydik. Bu tür vedalarda insanlar duygusallaşıyor. Atamaya tabi olanlar yeni başlangıçlara yelken açıyorlar. Gittiğimiz yerlerde inşallah güzel insanlarla mutlu olursunuz. Ben tayini çıkan meslektaşlarıma Serik Adliyesi'ne adalete sunmuş oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Allah yollarını ve bahtlarını açık etsin. Allah yar ve yardımcıları olsun. Başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Manavgat Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Akbaşoğlu, “2024 yılı yaz kararnamesiyle atamaları yapılan meslektaşlarımızla bir aradayız. Mesleğin zor yanlarından bir tanesi. Görev sürelerin dolmasından sonra farklı yerlere giderken neyle karşılaşacağımızı, kimlerle karşılaşacağımızı bilmemenin verdiği zorluklar, belirsizlikler oluyor. Sizler buradaki görev sürenizi tamamladınız. Serik adliyesinde yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Umarım gittiğiniz yerlerde iyi insanlarla karşılaşırsınız. Sorunsuz, sıkıntısız bir meslek yaşantısı geçirirsiniz. Hepinize saygılarımı sunuyorum.” dedi.

9-1

Daha sonra tayini çıkan hakim ve savcılara Cumhuriyet Başsavcısı Burak Erdoğan tarafından plaket taktim edildi.

Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi'nin 13.06.2024 tarih ve 820 sayılı adli yargı kararnamesi ile Cumhuriyet Başsavcısı Burak Erdoğan Kocaeli Cumhuriyet Savcılığına, Cumhuriyet Savcıları Ali Erdem İstanbul Cumhuriyet Savcılığına, Meryem Seda Güntekin Ankara Batı Cumhuriyet Savcılığına, Mehmet Polat Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Savcılığına, Hakimler, Servet Olcar Çil Antalya Hâkimliğine, Emine Andı Yaşar Yargıtay Tetkik Hâkimliğine, Sümeyye Aydın Alpaslan Alanya Hâkimliğine, Tuana Melisa Torun Antalya Hâkimliğine, Kübra Güzel Sakarya Hâkimliğine, Gökçe Erdoğan Kocaeli Hâkimliğine, Hasan Mircan Afyonkarahisar Hâkimliğine, Eren Başkaya Gebze Hâkimliğine, Sinan Ersöz Çorlu Hâkimliğine, Enes Kara Kocaeli Hâkimliğine atanmıştı.

Kumbul: “Sizlere Işık Tutacak” Kumbul: “Sizlere Işık Tutacak”

Haber: Osman Türkçe

4-155-137-36-98-211-210-1

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN