Serik MYO öğrencileri tüketicilerin haklarının korunmasına yönelik seminer düzenlediler.

Akdeniz Üniversitesi Serik Gülsün Süleyman Süral Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler Bölümü öğrencileri, ‘Sen Tüketicisin Hakkın Yenmesin’ adı altında tüketici haklarına dikkat çeken bir seminer düzenlendi.

Antalya Tüketici Hakem Heyeti Raportörleri Ela Kara ve Mehmet İşler’in konuşmacı olarak yer aldığı seminer Akdeniz Üniversitesi Serik Gülsün Süleyman Süral Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirildi. Öğretim Görevlisi Zeynep Aydın Başaran yönetiminde bölüm öğrencileri tarafından düzenlenen seminer öğrenciler ve akademisyenler tarafından ilgiyle karşılandı.

Gurur Mektupları Taktim Edildi Gurur Mektupları Taktim Edildi

Seminerde tüketicilerin haklarını koruyabilmeleri için nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine yönelik detaylı bilgilere yer verildi. Mağduriyet yaşanmaması için mutlaka fiş ve belgelerin saklanması gerektiğini belirten raportör Ela Kara; 15 gün içerisinde başvuru yapılması gerektiğini önemle vurguladı. Mehmet İşler ise özellikle sosyal medya uygulamaları üzerinden alışveriş yapılmasının çok riskli olduğunu ve herkesin bir gün dolandırıcılık vakasıyla karşılaşabileceğinin altını çizdi.

Akademisyen ve öğrencilerin sorularının cevaplandırılmasının ardından, seminer raportörlere teşekkür plaketi verilmesiyle son buldu.

Haber: Osman Türkçe

Myo (1)Myo (3)Myo (4)

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN