HOLLANDA Türk İslam Kültür Vakfı, Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde düzenlenen törenle 10 engelliye akülü araç hediye etti.

Gölbaşı Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen törene, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Musa Şahin, Hollanda Türk İslam Kültür Vakfı Başkanı Tahsin Çetinkaya ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile engelli vatandaşlar ve yakınları katıldı. Törende, engelli vatandaşlara dağıtılması planlanan 77 akülü araçtan 10'u engelli vatandaşlara teslim edildi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, belediye başkanı olduktan sonra Gölbaşı'nda toplam 1988 engellinin hayatına dokunduklarını ve engelliler için birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Engelliler için ‘Umutlu Yaşam Uygulama Merkezi’ adı altında okul kurduklarını ifade eden Şimşek, bu merkezlerde verilen hizmetlerle engellileri hayatta tuttuklarını belirtti. Umutlu Yaşam Uygulama Merkezi dışında da engellilere yönelik hizmetlerin yapıldığını aktaran Şimşek, "Engellileri taşımak için araçlarımız yoktu, araç aldık. Engelli parkımız hiç yoktu, engelsiz oyun parkları yaptık. Gölbaşı'nın engellilerin de yaşadığı bir ilçe olduğunu düşünerek engelsiz kaldırımlar yaptık. Bunların dışında bugüne kadar birçok tekerlekli ve akülü sandalyeler verdik. Gölbaşı ilçemizin birçok yerine engellilerin araçlarını şarj edebilecekleri istasyonlar kurduk. Umutlu Yaşam Uygulama Merkezleri'nin yanında, engellilerin spor yapabilmeleri için bir projemiz vardı. 2024'te Gölbaşı halkı bize yine teveccüh gösterirse engelli kardeşlerimize spor salonu ve yüzme havuzu kazandırmayı planlıyoruz. Engelli kardeşlerimiz için yapılması gereken ne varsa yapıyoruz" dedi.

Uysal, Gençlerle Erik Dalı Oynadı Uysal, Gençlerle Erik Dalı Oynadı

Hollanda Türk İslam Kültür Vakfı Başkanı Tahsin Çetinkaya ise Türkiye'deki engelli vatandaşları unutmadıklarını dile getirerek, "Biz, Avrupa Türk'ü olarak Türkiye'mizi unutmayacağız. Her konuda sürekli desteklemeye devam edeceğiz. Deprem bölgesine 14 TIR yardım ve 250 bin euro dağıttık. Yetkililerden isteğimiz bu araçların gümrük işlerinde kolaylık sağlamaları" diye konuştu. (DHA)

hollanda-turk-islam-kultur-vakfindan-10-engelliye-akulu-arac_8312_dhaphoto3

 

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN