PANDEMİ sürecinde ailesiyle birlikte çok beğendiği Antalya'ya yerleşen iş insanı Remzi Akar, ülkede yaptığı yatırımlarına da kentte devam ediyor. Türkiye'de adından söz ettiren 44 villalı Akar Life'ı kente kazandıran Akar, son olarak da sağlık turizmine yatırım yaparak son teknoloji ile donatılan bir diş hastanesi kurdu.

Akar ailesinin 7 çocuğundan biri olan iş insanı Remzi Akar, lise eğitimini Ankara'da tamamladıktan sonra üniversite eğitimini İngiltere'nin Cambridge şehrinde yer alan Anglia Ruskin Üniversitesi işletme bölümünde tamamladı. Eğitiminin ardından Türkiye'ye dönen Akar, bir süre inşaat işleri ve otelcilik yapan babasının yanında çalıştı. Ankara'daki oteli 6 yıl boyunca, eğitim hayatı boyunca öğrendikleriyle harmanlayarak yönetti. Müşteri memnuniyetini ilke edinen Akar, yurtiçi ve yurtdışından birçok ödül kazandı. İş insanı Akar'a, İspanya'da küresel kalite yönetimi ödülü verildi.

Turizm sektöründe yaşanan büyüme ve başarıyla birlikte Akar, mermer madenciliği işine girdi. Farklı sektörlerde başarılı işlere imza atan iş insanı Akar, Hindistan, Çin ve Ortadoğu ülkelerine mermer ihracatı yapmaya başladı. Bir yandan da baba mesleği olan ve çocukluğundan bu yana içerisinde olduğu inşaat sektörüne devam eden Akar, devlete ait hastane, cezaevi, öğrenci yurdu, adliye gibi binaların inşaatını yapmaya başladı.

Bu sırada Antalya'nın Döşemealtı ilçesindeki cezaevini yapan Akar, iş seyahatlerinde dikkatini çeken turizm kentine eşi ve 2 çocuğuyla da birlikte geldi. Pandemi sürecinde Akar ailesi, çok beğendikleri kente yerleşme kararı aldı. Bununla birlikte iş insanı Akar, yatırımlarını da farklı uluslara kucak açtığını düşündüğü Antalya'ya yöneltmeye başladı.

Akar, kentin yeni gelişmekte olan ilçesi olan Döşemealtı'nda yıllardır edindiği tecrübe ile Antalya'nın en iyi sitelerinden birisinin inşaatına başladı. Türkiye'de fark yaratan projeler arasında yer alan Akar Life adlı, 44 adet bireysel havuzlu lüks villanın bulunduğu site şirketin ilk özel konut projesi olma özelliğini de taşıyor. Müşterilere lüks ve benzersiz yaşam alanlarının sunulduğu site tamamen müşteri memnuniyeti üzerine inşa edildi. Her ev sahibinin farklı ihtiyaçlarına göre yapılan konutlar aynı zamanda dünya markaları kullanılarak yapıldı.

Akar, yatırımlarına devam ettiği kentin aynı zamanda değerlerine de sahip çıkmaya başladı. Süper Lig'de mücadele eden Antalyaspor'a forma sponsoru olan Akar, aynı zamanda da Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü'ne de destek olmaya başladı.

Sevdiği ve mutlu olduğu için yerleştiği kentte yatırımlarına devam eden iş insanı Akar, son olarak da sağlık turizmine yatırım yaptı. Konyaaltı ilçesinde son teknoloji ile kurulan Akar Dental Diş Kliniği, yurtiçi ve yurtdışından gelen hastalara hizmet vermeye başladı. Müşteri odaklı çalışan klinikte 14 adet tedavi odası şehrin güzellikleriyle de iç içe yenilikçi tedavi yöntemleriyle hastalarına hizmet ediyor. Klinikte dünyaca ünlü üreticilerin son teknoloji cihazlarının sağladığı olanakları tecrübe ile birleştirerek müşterilere alabilecekleri en konforlu diş tedavi merkezi sunuluyor.

Yaşadığı kente yatırım yapmaya devam edeceklerini söyleyen iş insanı Remzi Akar, “Babam çocukluğumuzdan bu yana kendi ayaklarımız üzerinde durmamız için çabaladı. Her zaman kendi emeğimizle kazanmamız için yol gösteri. Kardeşlerimle birlikte çocukluk zamanlarımızdan bu yana babamızın iş ortamında büyüdük. Şirketimiz bu disiplin sayesinde birçok alanda başarıyla çalışıyor. Antalya'da yapılan en lüks konut projesini tamamladık. Konutların inşasında dünya markalarını kullandık. Son olarak sağlık turizmi alanında yatırım yaparak Konyaaltı ilçesinde dünyanın her yerinden hastalara hizmet edecek son teknoloji ile donatılmış bir diş hastanesi açtık. Yatırımlarımıza özellikle müşteri memnuniyetlerine önem vererek devam edeceğiz" dedi. (DHA)

40 Yıllık Evi, Çocukların Kapı Önünde Sünger Yakmasıyla Küle Döndü 40 Yıllık Evi, Çocukların Kapı Önünde Sünger Yakmasıyla Küle Döndü

I S I N S A N I R E M Z I A K A R A N T A L Y A D A K I Y A T I R 236478I S I N S A N I R E M Z I A K A R A N T A L Y A D A K I Y A T I R 236477I S I N S A N I R E M Z I A K A R A N T A L Y A D A K I Y A T I R 236476I S I N S A N I R E M Z I A K A R A N T A L Y A D A K I Y A T I R 236475

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN