ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Kabadayı, Avrupa Birliği - Türkiye Gençlik Forumuna katıldı. Kabadayı açılışta yaptığı konuşmada Türkiye’nin Avrupa Birliği’nin bir parçası olduğuna inandığını belirterek; Antalya’yı ziyaret eden turistlerin yarsının AB ülkelerinden geldiğini vurguladı.

3 800X533-3

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ev sahipliğinde, TOBB, ATSO ve AB Bilgi Merkezleri koordinasyonunda gerçekleşen Avrupa Birliği - Türkiye Gençlik Forumu Antalya’da başladı.

5 800X533-2

AB Bilgi Merkezlerinin yer aldığı 19 ilden gelen üniversite öğrencileri “Dijital Çağda Eleştirel Düşünme” teması altında Türkiye’nin önemli uzmanları ile 2 gün boyunca bir araya gelecekler.

Açılış konuşmasını ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Kabadayı ve AB Türkiye Delegasyonu Elçi Müsteşarı Stefano Fantaroni’nin gerçekleştirdiği etkinliğe gençler yoğun ilgi gösterdi.

Toprağımızı Kaybetmeyelim' Toprağımızı Kaybetmeyelim'

1 800X533-3

ATSO Başkan Yardımcısı Fatih Kabadayı konuşmasında şunları söyledi; “Ülkemizin tarihi, coğrafi konumu, demokrasisi ve ekonomik gelişmişliği ile Avrupa Birliği’nin bir parçası olduğuna inanıyorum. Özellikle son yıllarda sağlık, iklim değişikliği, göç, güvenlik, ticaret, tarım gibi birçok alanda Avrupa Birliği ile işbirliğimizi arttırdık ve arttırmaya devam ediyoruz. ATSO olarak Avrupa’dan 11 oda ile güçlü iş birliği içindeyiz ilişkilerimiz devam ediyor. 2023 yılında şehrimizi ziyaret eden 15 milyondan fazla turistin yüzde 50’sine yakın kısmı AB ülkelerinden gelmektedir. İşte burada, gençlerimizden nitelikli ve katma değerli çalışmalarınız ile bizlerin yürüttüğü sürdürülebilir ihracat vizyonu çalışmalarına katkı sağlamlarını bekliyoruz.”

Haber: Osman Türkçe

2 800X533-4

Editör: OSMAN TÜRK