Bariyere Çarpıp 17 Metreden Düşen Otomobilde Burunları Bile Kanamadı Bariyere Çarpıp 17 Metreden Düşen Otomobilde Burunları Bile Kanamadı

KEMER Belediyesi ekipleri şubat ayında da sokak hayvanlarına yardım eli uzatmayı sürdürdü.

Kemer Belediyesi, Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Hayvan Barındırma, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde sokak hayvanlarına sahip çıkıyor. Şubat ayı içerisinde 1500 ihbar alan belediye ekipleri, 13 dişi ve 17 erkek köpek ile 201 dişi ve 128 erkek kediyi kısırlaştırdı. Belediye ekipleri 30 köpek ve 329 kediyi kuduz aşısı yaptı ve 22 köpek ile 27 kediyi sahiplendirdi. Rutin olarak yaptığı çalışmalar kapsamında şubat ayında 967 hayvanın tedavisini tamamlayan belediye ekipleri, barınağa terk edilen 23 köpek ve 43 kedinin bakımlarını yaptı. Özellikle yayla yollarında ve çevresinde başıboş olarak dolaşan 33 köpek toplanarak barınağa getirilip, rutin kontrolleri yapıldı.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, "Kemer Belediyesi olarak can dostlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Belediye ekiplerimiz sokak hayvanlarıyla ilgili yaptığı aylık faaliyetlerine de ara vermeden devam ediyor. Sokak hayvanları da bizim canımız. Can dostlarımızın barınaktaki yaşam alanlarında daha önce zaten iyileştirme çalışmaları yapmıştık. Onların en iyi şekilde bakım ve tedavilerini sağlamak en asli görevlerimiz arasında" dedi. (DHA)

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN