MEDİCAL Park Antalya Hastane Kompleksi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında kemik iliği nakline hazırlanan ve nakil olmuş çocuklar için palyaço etkinliği düzenledi. Çocuklar palyaço ile moral buldu.

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Pediatrik Kemik İliği Nakli Servisinde yatan çocuklar için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Palyaço Moral Etkinliği düzenlendi. Türk bayrakları ve rengarenk süslerle donatılan serviste yatan çocuklar ve aileleri keyifli bir gün geçirdi. Palyaço, çocukların odalarını tek tek ziyaret ederek onlara balondan çiçek ve çeşit çeşit hayvanlar yaptı. 23 Nisan etkinliği ile moral bulan aileler ve çocuklar, palyaço ile fotoğraf çektirdi.

MORAL ÇOK ÖNEMLİ

Tedavide moralin çok önemli olduğunu belirten Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Çocuk Kemik İliği Nakli Ünitesi Sorumlusu Çocuk Hematolojisi Uzmanı Prof. Dr. Vedat Uygun, “Kemik iliği nakli tedavisi çocuklarımız için çok önemli bir süreç. Bu konuda herkesin bilinçlenmesi gerekiyor. Bu tedavide de moral çok önemli. Biz de bu sebeple nakile hazırlanan ve nakil olmuş çocuklarımız için palyaço etkinliği düzenledik. Hem ailelerimize hem de çocuklarımıza moral oldu" diye konuştu.

Manavgat Devlet Hastanesi'ne 'Bebek Dostu Hastane' Unvanı Manavgat Devlet Hastanesi'ne 'Bebek Dostu Hastane' Unvanı

Çocukların palyaço etkinliği ile mutlu olduklarını belirten Pediatrik Kemik İliği Nakli Sorumlu Hemşiresi Kübra Aslı Gül, “23 Nisan vesilesiyle servisimizde yatan kemik iliği nakli olacak ve olmuş hastalarımıza güzel bir sürpriz ve hoş bir anı oldu. Çocuklarımızın böyle özel günlerde burada olmaları onları biraz daha fazla üzüyor. Bu gibi etkinlikler onların yüzünün gülmesine ve mutlu olmalarına sebep oluyor. Onlar mutlu olunca biz daha da mutlu oluyoruz" şeklinde konuştu.  DHA

K E M I K I L I G I N A K L I O L A N V E N A K I L B E K L E Y E N 437653K E M I K I L I G I N A K L I O L A N V E N A K I L B E K L E Y E N 43765

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN