KEPEZ Belediyesi, Zafer ve Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde çeşitli sebeplerden dolayı yanarak kullanılamaz hale gelen çevreci Mobil Atık Getirme Merkezlerini yenileriyle değiştirdi.

Atılan her bir çöpün geri dönüşüme kazandırılması için ilçenin dört bir yanına güneş enerjili 'Mobil Atık Getirme Merkezi' kazandıran Kepez Belediyesi, bir yandan da çeşitli nedenlerden dolayı hasar gören bu merkezleri yenileriyle değiştiriyor. Kepez Belediyesi, Zafer Mahallesi Mustafa Pehlivanoğlu Caddesi ve Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Osman Yüksel Serdengeçti Caddeleri üzerinde bulunan Mobil Atık Getirme Merkezlerini yeniledi. Her iki mahallede bulunan Mobil Atık Getirme Merkezleri, çeşitli sebeplerden dolayı çıkan yangınlarda kullanılamaz hale geldi. Belediye yetkilileri, bu tür yangınların önlenmesi amacıyla, özellikle yanıcı maddelerin atık toplama noktalarına atılmaması gerektiği konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini istedi.

Kepez'de geri dönüşebilen atıkların toplanması ve toplatılması belediyenin İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından gerçekleştiriliyor. İlçenin 53 noktasında bulunan Mobil Atık Getirme Merkezleri; kağıt- karton, plastik, cam, metal, bitkisel atık yağ, elektrik ve elektronik atık olmak üzere 7 farklı alandan oluşuyor. (DHA)

Son Dokunuş Kadınlardan Son Dokunuş Kadınlardan

Kepez'de 'Mobil Atık Getirme Merkezleri' Yenilendi (4)Kepez'de 'Mobil Atık Getirme Merkezleri' Yenilendi (2)

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN