ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin Boğaçayı Köprüsü ile Liman arasında kalan 1 kilometrelik alanı yeni bir yaşam alanına çevirmek için başlattığı 'Konyaaltı Sahili Çevre Düzenleme Projesi'nde çalışmalar hummalı bir şekilde sürüyor.

Darbedilerek Öldürüldü İddiası Darbedilerek Öldürüldü İddiası

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin kendi öz kaynaklarıyla yapımına başladığı "Konyaaltı Sahili Boğaçayı Köprüsü-Liman Kavşağı Arası Çevre Düzenlemesi" projesi hızla ilerliyor. Boğacağıve Liman arasındaki 1 kilometre uzunluğundaki alanda ekipler yoğun bir çalışma yapıyor. Ekipler, sahilde bir yandan altyapı çalışması yaparken, diğer yandan tamamlanan alanlarda kaldırım döşemesi yapıyor. Projenin güney tarafında karo, kuzey tarafında ise doğal taş kaplaması yapılıyor.

 

23 BİN METREKARE YEŞİL ALAN

Büyükşehir Belediyesi 2. Etap Konyaaltı Sahil Projesi, 74 bin metrekarelik alandan oluşurken, 23 bin metrekarelik yeşil alanı kapsıyor. Proje içerisinde koşu yolu, bisiklet yolu park alanları ve seyir terasları bulunuyor. Konyaaltı Sahili Çevre Düzenleme Projesi'nde kıyı kanununa uygun olarak 150 metre arayla 5 büfe ve şezlong yeri, 1000 metre koşu, 1000 metre bisiklet yolu da olacak. KDV dahil yaklaşık 200 milyon TL'ye mal olacak proje Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor. Proje içerisinde 370 araç kapasitesine sahip cep otoparklar ayrıca otobüsler için ayrı bir otopark alanı olacak. DHA

 

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN