KONYAALTI Belediyesi, engelli ve iklim dostu parkı 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde kullanıma açtı. Arapsuyu Mahallesi'nde bulunan parka su tüketimi az olan kurakçıl bitkiler dikildi, enerji tasarrufu sağlayan ledli aydınlatma sistemi kuruldu.

Konyaaltı Belediyesi kuraklığa ve iklim değişikliğine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak için çalışmalarını hızla sürdürüyor. Çevreyi koruyan ve sürdürülebilir bir yaşam adına faaliyetlerini yürüten Konyaaltı Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde Arapsuyu Mahallesi'nde engelli ve iklim dostu parkı kullanıma açtı. Parka, peyzaj alanlarında kuraklığa dayanıklı az su isteyen bitki türleri dikildi. 'Karanlık park kalmayacak' anlayışıyla hareket eden Konyaaltı Belediyesi, parka gece kullanımı ve emniyeti için modern enerji tasarrufu sağlayan ledli aydınlatma sistemi de kurdu.

ENGELLİLERE UYGUN FİTNESS ALETLERİ

İklim dostu park, engelli vatandaşların da kulanımına elverişli bir halde tasarlandı. Parkta, görme engelli yayaların yönlerini güven içinde tayin etmelerine yardımcı olan zemin döşemesi yapılırken, fiziksel engelli vatandaşların da tekerlekli sandalye ile rahatlıkla giriş-çıkışlarını sağlayabilecekleri giriş-çıkış rampaları yapıldı. Vatandaşların rahatlıkla spor yapabilmesi için fitness alanı oluşturulan parkta, engelli vatandaşların kullanımına uygun fitness aletleri de yerleştirildi.

Hukuk Bürosunda Yangın Hukuk Bürosunda Yangın

İKLİM KRİZİNE DİKKAT

İklim değişikliğinin ülkelerin en önemli konuları arasında yer alması gerektiğini vurgulayan Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, "İklim kriziyle mücadele etmek için hepimizin yapabileceği bir şey var. Sürdürülebilir bir dünya konusunda duyarlı olmak, farkındalıkları artırmak çok önemli. Bu noktada yerel yönetimlerin de çevre konusunda duyarlı olması gerektiği kanatindeyim. Konyaaltı Belediyesi olarak bizler de çevreye yönelik hassasiyetimizi projelerimizde uyguluyoruz. 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde farkındalık oluşturmak için parkımızı vatandaşların kullanımına sunduk" dedi. (DHA)

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN