Serik Belediye Başkanı Op. Dr. Kadir Kumbul, hafta sonu yapılacak olan YKS sınavı ile ilgili olarak; “Öğrencilerimizin sınav sürecinde en iyi şekilde performans gösterebilmeleri için her türlü önlemi alıyoruz.” dedi

Otluk Ve Çalılık Alanda Başlayan Yangın Evi Küle Döndürdü Otluk Ve Çalılık Alanda Başlayan Yangın Evi Küle Döndürdü

Serik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, YKS Sınavında gürültü kirliliğine karşı denetimlerini artırıyor. Serik’te, 08 Haziran 2024 Cumartesi günü 4 bin 388, 9 Haziran 2024 Pazar günü ise 3 bin 202 öğrenci Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde ve sınav günlerinde öğrencilerin huzurlu bir ortamda sınava girebilmesi için Serik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Ekipler; düğün, eğlence ve trafikte denetimlerini sıklaştırarak sınav zamanı gürültü kirliliğinin önüne geçmeyi hedefliyor. Ayrıca sınava geç kalan öğrencilere ve kimlik belgesi ve sınav giriş belgesini unutan öğrencilere ulaşım desteği sağlamak için sınav günleri okulların önünde araçlı ekiplerce yardımcı olunacak.

Başkan Kumbul’dan Vatandaşlara Rica

Serik Belediye Başkanı Op. Dr. Kadir Kumbul, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Öğrencilerimizin sınav sürecinde en iyi şekilde performans gösterebilmeleri için her türlü önlemi alıyoruz.

Gürültü kirliliği sınav performansını olumsuz etkileyebilecek önemli bir faktör olduğundan, zabıta ekiplerimiz bu konuda titizlikle çalışmalarını sürdürüyor. Sınav günlerinde özellikle düğün ve eğlence mekânlarında yaptığımız etkin denetimlerle, öğrencilerin sınav stresiyle mücadele edebilmeleri ve odaklanmaları için sessiz bir ortam sağlamayı amaçlıyoruz.

Cuma ve Cumartesi saat 23.00’dan sonra Zabıta ekiplerimiz ve Emniyet Müdürlüğü Ekiplerimiz ile koordineli şekilde denetimler yaparak müzikli etkinliklere müsaade edilmeyecektir.

Ayrıca kıymetli vatandaşlarımızdan ricam özellikle Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri gürültü konusunda azami hassasiyet göstermeleridir. Şimdiden sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

Sınav günü yaşanabilecek olası aksaklıklara karşı Belediye Zabıta Ekipleri ve araçları okulların önünde ve çevresinde devriye atarak öğrencilere araç desteği sağlayacak.

Haber: Osman Türkçe

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN