31 MART 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Kumluca Belediye başkanı seçilen Demokrat Parti'li Mesut Avcıoğlu, mazbatasını alarak, devir teslim töreninin ardından görevine başladı.

Kumluca Belediye Başkanı Mesut Avcıoğlu bugün İlçe Seçim Müdürlüğü'ne giderek mazbatasını aldı. Başkan Avcıoğlu'na, eşi Zahide Avcıoğlu, Demokrat Parti Kumluca İlçe Başkanı Ramazan Hoyrazlı, belediye meclis üyeleri ve partililer eşlik etti. Mazbatanın ardından Başkan Avcıoğlu, Kumluca Belediye binasına geçti. Başkan Mesut Avcıoğlu burada belediye çalışanları tarafından çiçeklerle karşılandı. Belediye binası önündeki karşılamada kesilen kurbanın kanı Başkan Avcıoğlu'nun alnına sürüldü. Önceki dönem Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, yeni Başkan Avcıoğlu'nu belediye binası kapısında karşıladı. Daha sonra makama geçilerek devir teslim töreni yapıldı.

Eski Başkan Mustafa Köleoğlu, "2019'da biz görevi devir aldığımızda baharı erken getirmiştik. Bu seçimde Mesut Avcıoğlu'nun başkan seçilmesi sevinçle karşılandı. Bir hafta sonra mübarek Ramazan Bayramı'nı yaşayacağız. Ama bugün bakıyorum ki Kumluca'da demokrasi bayramı yaşanıyor. Başkan Avcıoğlu, Kumluca'ya bayramı erken getirdi" dedi.

Kumluca Belediye Başkanı Mesut Avcıoğlu da "Olgunluk içinde seçim sürecini atlattık. Biz yola çıkarken 'Kumluca ittifakı' demiştik. Belediye meclisi öyle bir şekilde oluştu ki önümüzdeki 5 yıl Kumluca'yı ortak akıl ile yöneteceğiz. Partimizin meclis üye sayısı 9 oldu. Cumhur İttifakı'nın meclis üye sayısı ise 15 ve CHP'nin de 1 meclis üyesi var. Toplam 25 meclis üyemiz var. Bu tablo birlik beraberlik içinde çalışacağımızı gösteriyor" diye konuştu. (DHA)

 

K U M L U C A D A B A S K A N A V C I O G L U G O R E V E B A S L A D 355403K U M L U C A D A B A S K A N A V C I O G L U G O R E V E B A S L A D 355402

Ali Bahar Hayatını Kaybetti Ali Bahar Hayatını Kaybetti

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN