KUMLUCA Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Özen ve yönetim kurulu üyeleri, Finike Belediye Başkanlığına yeniden seçilen Mustafa Geyikçi'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Finike Belediye Başkanlığı görevine yeniden seçilerek güven tazeleyen Mustafa Geyikçi, KUTSO Başkanı Fahri Özen ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Başkan Geyikçi'ye yeni dönem için hayırlı olsun dileğinde bulunan KUTSO Başkanı Özen, önümüzdeki süreçte batı Antalya ekonomisini geliştirecek projelerle ilgili iş birliği çalışmalarının artarak süreceğini dile getirdi.

'BATI ANTALYA'YI TARIMDAKİ GİBİ TURİZMDE DE MARKA YAPMALIYIZ'

Finike Belediyesi olarak geçen 5 yıl boyunca hem ilçenin hem de batı Antalya ekonomisinin gelişmesi için yaptıkları çalışmaların önümüzdeki 5 yıl boyunca da artarak süreceğini ifade eden Başkan Mustafa Geyikçi, bölge ekonomisinin güçlenmesi için en büyük paydaşlarının KUTSO olacağını aktardı. Batı Antalya'nın en önemli ekonomik gücünün tarım sektörü olduğunu vurgulayan Başkan Mustafa Geyikçi, "Tarım sektörümüzde sadece Antalya'nın değil Türkiye'nin en önemli üretim bölgelerinden biriyiz. Tarım sektöründeki önemli markamızı turizm sektörümüzü de geliştirerek bölgemizin ekonomik gücünü artırmalıyız. Dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Antalya'nın turizmdeki kalitesini batı Antalya'da da geliştirmeliyiz. Bu açıdan özellikle butik ve alternatif turizm için projelerimizi hazırladık. Bu projeleri hayata geçirerek Finike başta olmak üzere tüm batı Antalya'da önemli bir turizm geliri sağlamayı hedefliyoruz" dedi.

'BATI ANTALYA EKONOMİSİNİN GÜÇLENMESİ İÇİN KUTSO EN ÖNEMLİ PAYDAŞIMIZDIR'

Bölgenin tarihi dokusu, doğası ve alternatif turizm rotalarının bölge turizminde çok önemli değerler olduğunu da ifade eden Başkan Mustafa Geyikçi, "Bölgemizde antik kentler, eşsiz sahiller, yürüyüş yolları, tırmanış alanları gibi birçok farklı alternatif bulunuyor. Bizlerin bu değerleri turizm gezginlerine tanıtmak ve onların tercihlerinde önemli bir yer haline getirmek gerekiyor. Bu çalışmaların yapılması ile bölgemizin turizm gelişimi sağlanacaktır. Bunda da KUTSO bizim önemli bir paydaşımız olacaktır. Turizmin yanı sıra tarımda ve ticarette de yapılacak çalışmalar ile bölge ekonomimizi geliştirip, vatandaşlarımızın ekonomik olarak güçlenmesini sağlamalıyız. Finike Belediyesi olarak yapılacak her türlü olumlu çalışmaya ortak olmaya hazırız" diye konuştu.

Büyükşehir'den Anadolu'nun Renkleri Konseri Büyükşehir'den Anadolu'nun Renkleri Konseri

'UYUMLU ÇALIŞMAMIZ DEVAM EDECEK'

Finike Belediyesi ile geçen dönem boyunca her zaman uyum içerisinde çalıştıklarını, bu uyumun önümüzdeki süreçte de artarak devam etmesini istediklerini dile getiren KUTSO Başkanı Fahri Özen de "Batı Antalya'nın tarımını, turizmini, ticaretini geliştirecek her projede yer almaya hazırız. Geçen dönemde bu çalışmaları birlikte yaptık. Şimdi bu çalışmaları artırarak bölgemizin gücünü birlikte hak ettiği noktaya getireceğiz. Batı Antalya'nın güçlenmesi, Antalya'nın güçlenmesi demektir. Biz Mustafa Geyikçi başkanımızla birlikte bu gücü önümüzdeki dönemde göstereceğiz. Ben bir kez daha kendisini tebrik ediyor ve görevinde başarılar diliyorum" dedi. (DHA)

 

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN