MATSO nisan ayı meclis toplantısına katılan Antalya Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan, Antalya ilçeleri arasında vergi tahsilatında birinci olması dolayısıyla MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör'e plaket takdim etti. Başkan Güngör, Manavgat'ın 52 ili geride bıraktığını belirterek, "Manavgat Türkiye'nin vergi şampiyonları arasında" dedi.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) 2024 yılı nisan ayı olağan meclis toplantısı, Meclis Başkanı Sedat Öz başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Antalya Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan ve Manavgat Vergi Dairesi Müdür Vekili Sultan Küçüktuna ile MATSO meclis üyeleri, komite başkan ve başkan yardımcıları katıldı. Toplantının açılışında konuşan MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, turizm, ticaret, ihracat ve bölge ekonomisine yönelik çeşitli istatistiki verileri interaktif bir sunum ile açıklarken, Manavgat ekonomisini çeşitlendirmek için nisan ayı içerisinde yapmış oldukları eğitim, seminer ve toplantılarla ilgili bilgiler vererek MATSO birimleri tarafından yapılan bir aylık faaliyetleri aktardı.

Kabadayı’dan Vizyon Vurgusu Kabadayı’dan Vizyon Vurgusu

MANAVGAT VERGİ ÖDEMESİNDE 52 İLİ GERİDE BIRAKTI

MATSO ve Manavgat iş dünyasının tüm sorunları ile yakinen ilgilenen Antalya Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan ve Manavgat Vergi Dairesi Müdür Vekili Sultan Küçüktuna'ya teşekkür eden Başkan Güngör, Manavgat'ın en çok vergi ödeyen ilçe olarak vergi tahsilatında 52 ili geride bıraktığını ve bir rekora imza attığını söyledi. Manavgat'ın Türkiye'nin vergi şampiyonları arasında olduğunu ifade eden Başkan Güngör, Manavgat'tan 2023 yılında yaklaşık 8 milyar 64 milyon TL vergi tahsil edildiğini kaydetti.

'MANAVGAT EKONOMİSİ, BÜYÜK BİR EKONOMİK POTANSİYELE SAHİPTİR'

Antalya ilçeleri arasında en çok vergi tahsilatı yapılan Manavgat'ın ekonomik potansiyelinin sürekli büyüdüğünü vurgulayan Başkan Güngör, "Antalya ilçeleri arasında vergi tahsilatında birinci sırada yer alan Manavgat birçok ilden daha büyük bir ekonomik potansiyele sahiptir. Manavgat, ekonomik yapısı, turizm ve tarımın yanı sıra ticaret ve hizmet sektöründeki canlılığıyla övgüye değer olmakla birlikte sürdürülebilir kalkınma için önemli bir örnek teşkil ediyor" dedi.

'MANAVGAT'TAKİ VERGİ TAHSİLATI SÜRDÜRÜLEBİLİR'

Antalya Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan, meclis üyelerine hitaben kısa bir konuşma yaparak vergi tahsilatındaki bu tablonun geçici bir şey değil sürdürülebilir olduğunu söyledi. Manavgat'ın vergi tahsilatında rekor kırarak büyük bir başarıya imza atığını kaydeden Antalya Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan, vergi tahsilatında son bir yılda yüzde 167 artış olduğunu söyledi. Bu artışta MATSO ve Manavgat iş dünyasının büyük katkıları olduğunun altını çizen Başkan Karayılan, Başkan Güngör ve MATSO yönetimine Manavgat iş dünyası adına teşekkür etti. Başkan Karayılan, "Manavgat'taki vergi tahsilatının reel ve gerçekçi bir artış olduğunu görüyoruz. Aylık rakamları takip ediyoruz. Hakikaten Manavgat'ta çok büyük bir performans artışı gördük. Manavgat ekonomisi ve Manavgat iş dünyamızın mükelleflerimizin gönüllü şekilde gönüllü uyumu dolayısıyla bu artışlar gerçekleşiyor. Umarım bu sene de bu artış devam eder" diye konuştu.

Başkan Karayılan, Başkan Güngör'ün iş dünyası ve oda üyelerinin talep ve sorunları ile ilgili kendilerine talepte bulunduğu ve çözümü için çaba gösterdiğini vurguladı. Karayılan, "Manavgat'ın göstermiş olduğu bu vergi taslak performansındaki büyük başarı dolayısıyla gelip, sizlere bizzat ben teşekkür etmek istedim. MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör'e, Meclis Başkanı Sedat Öz'e, yönetim kurulu üyelerine, meclis ve komite üyelerine teşekkür ediyorum" dedi. 

MANAVGAT İŞ DÜNYASI ADINA BAŞKAN GÜNGÖR'E PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Konuşmanın ardından Antalya Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan ve Manavgat Vergi Dairesi Müdür Vekili Sultan Küçüktuna, Manavgat'ın 52 ili geride bırakarak Antalya ilçeleri arasında vergi tahsilatında birinci olması sebebiyle Manavgat iş dünyası adına Başkan Güngör'e plaket takdim edildi. MATSO Başkanı Güngör ve Meclis Başkanı Sedat Öz tarafından Antalya Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan ve Manavgat Vergi Dairesi Müdür Vekili Sultan Küçüktuna'ya kente yaptıkları katkılar dolayısıyla Manavgat iş dünyası adına plaket takdim edildi. (DHA)

 

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN