DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, Antalya'nın Manavgat ilçesinde 2580 dekar araziye can suyu verecek olan Yeşilbağ Barajı'nın tamamlandığını ve su tutulmaya başlandığını söyledi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

M A N A V G A T Y E S I L B A G B A R A J I T A M A M L A N A R A K S U 14772

DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, baraj ve göletlerin çiftçilerin bereketli bir hasat dönemi geçirmeleri açısından önemli bir rol üstlendiğine dikkati çekerek, "Antalya her ne kadar turizm şehri olarak ün yapmış olsa da tarım alanında da ülkemizde birçok konuda başı çeken illerimizdendir. Bu barajlar sayesinde üreticilerimizin ürün yelpazeleri genişliyor ve o illerimiz hızlı bir şekilde kalkınıyor. Çiftçimiz daha çeşitli ve verimli ürün elde edince ekonomik olarak daha refah bir duruma geliyor, çiftçimiz kazanınca da ülkemiz kazanıyor" dedi.

'MANAVGAT YEŞİLBAĞ BARAJIMIZ TAMAMLANDI'

Ön yüzü beton kaplı kaya dolgu gövde tipinde inşa edilen, temelden yüksekliği 35,30 metre, talvegden yüksekliği 33 metre, 1.200.000 m3 depolama hacmi ile 2580 dekar araziye can suyu verecek olan Yeşilbağ Barajı'nın tamamlandığını müjdeleyen DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, "Yeşilbağ Barajı'nın inşaatı tamamlanarak su tutulmaya başlanmış olup, sulama inşaatı devam etmektedir" diye konuştu.

MİLLİ EKONOMİYE 9 MİLYON TL KATKI SAĞLAYACAK

DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, "Antalyalılar için üretmeye devam edeceğiz. Milli ekonomiye 9 milyon TL katkı sağlanacak projenin vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi. (DHA)

19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

M A N A V G A T Y E S I L B A G B A R A J I T A M A M L A N A R A K S U 147724M A N A V G A T Y E S I L B A G B A R A J I T A M A M L A N A R A K S U 147723

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN