Serik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Çevrenin Genç Sözcüleri Projesi'nde başarı gösterdiler.

Serik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Çevrenin Genç Sözcüleri Projesi'nde gösterdikleri performansla uluslararası alanda dikkatleri üzerlerine çekti. Proje kapsamında üç farklı kategoride yarışan öğrenciler aldıkları uluslararası sertifikalarla başarılarını taçlandırdılar.

11-F sınıfından Aslı Zengin ve 10-A sınıfından Sude Özgeç video kategorisinde “Better World” şarkısıyla, 11-D sınıfından Nazlı Birsen Yalçınkaya ve Havuşnur Üzümcü makale kategorisinde “The Struggle of Ruşeym” çalışmasıyla, 10-C sınıfından Ayşegül Baydak fotoğraf kategorisinde “The Silence of the Sand Lily” eseriyle yarışmıştı.

Proje koordinatörü Hasan Güneri, öğrencilerin sene başından itibaren gösterdikleri azim ve çalışma disipliniyle bu başarıya ulaştıklarını vurguladı. Güneri, öğrencilerin emeklerinin karşılığını aldıklarını belirterek, gurur duyduklarını ifade etti.

Okul Müdürü İsmet Karakaya ise eğitim kalitesinin proje tabanlı yaklaşımlarla arttığını belirtti. Karakaya, öğrencilerin bu başarısının, okulun benimsediği proje tabanlı eğitim modelinin etkili bir şekilde uygulanmasının bir göstergesi olduğunu söyledi.

Serik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, öğrencilerinin uluslararası alanda başarılarıyla bir kez daha adından söz ettirirken, gelecek projelerde de aynı başarıyı sürdürmeyi hedefliyor.

Haber: Osman Türkçe

Miniklerden Çevreye Katkı Miniklerden Çevreye Katkı

IammammImam (1)-1

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN