PENÇE- Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan 9 asker için Antalya'nın Manavgat ilçesindeki tüm okullarda bayrak töreni öncesi saygı duruşunda bulunuldu.

Manavgat'ta Mimar Sinan Ortaokulu'nda bahçeye toplanan öğrenciler, şehitler için bayrak töreni öncesi 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu, ardından İstiklal Marşı okundu. Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Türköz, Türk vatanını korumak için görev yapan Mehmetçiklere yönelik 12 Ocak günü emperyal güçlerin taşeronu olan hain terör örgütünün hain bir saldırı gerçekleştirildiğini belirterek, 9 vatan evladının şehit olduğunu hatırlattı. Müdür Türköz, "Şehitlerimiz milletimizin emanetidir. Onlar daima yüreklerimizde, isimleriyle kurumlarımızda, okullarımızda yaşayacak. Biz biliyoruz ki onlar ölmedi. Onlar cennete uçtu. Bugün bize öğretmenler olarak, siz sevgili öğrenciler, siz sevgili gençler olarak derin anlamalar ve mesajlar var. Onlar kanlarıyla, canlarıyla bu vatanı bize emanet bıraktılar. Al bayrağı yere düşürmediler" dedi.

Milli eğitim camiası olarak en başta gelen görevlerinin vatan sevgisini öğrencilere aşılamak olduğunu kaydeden Türköz, "Bütün okullarımızda çocuklarımızın bu duygularını taze tutacağız. Çocuklarımızın bu vatana sahip çıkma bilincini sağlayamaya, farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne, güvenlik güçlerimize başsağlığı diliyorum" diye konuştu. (DHA)

 

Antalya'da Vosahne Coşkusu Antalya'da Vosahne Coşkusu

 

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN