Bakan Fidan: İsrail'in Suçlarını Başka Devlet İşlese Her Türlü Yaptırımla Karşılaşırdı Bakan Fidan: İsrail'in Suçlarını Başka Devlet İşlese Her Türlü Yaptırımla Karşılaşırdı

MURATPAŞA Belediyesi, Adalya Vakfı Engelsiz Kafe'de özel çocuklar için yeni yıl kutlaması düzenledi. Muratpaşa'nın özel çocukları müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.

Adalya Vakfı Engelsiz Kafe'de şehit haberleri nedeniyle ertelenen yeni yıl programı gerçekleşti. Düzenlenen programda özel çocuklar ve aileleri bir araya geldi. Balonlarla süslenen Engelsiz Kafe'deki etkinlikte palyaçolar da yer aldı. Yeni yıl pastasının kesilmesinin ardından çocuklar, velileri ve öğretmenleri müzik eşliğinde dans etti. Gelenlere yemek ikramı yapıldıktan sonra çocuklar 24 derece sıcaklıkta güneşin altında düzenlenen kar partisinde beyazlara büründü. 

Özel gereksinimli Barbaros Furkan Sıvış'ın annesi Emine Sıvış, şehit haberlerinden sonra ertelenen etkinliğe yeni katılma şansı yakaladıklarını belirterek, "Türkiyemizin başı sağolsun" dedi. Sıvış, Engelsiz Kafe'nin etkinliklerine haftada iki gün katıldıklarını söyledi. Çocukların, el becerileri, dans, müzik ve etkinliklerle dolu dolu zaman geçirdiklerini kaydeden Sıvış, şöyle konuştu: "Sadece çocuklar değil, biz ebeveynler de keyif alıyor, mutlu oluyoruz. Bizim için terapi gibi bir yer." 

"Nerede bir umut varsa onu yeşertmeye çalışıyoruz" diyen Engelsiz Kafe sorumlusu Hande Aydurdu, 2024 yılı için "Umarım bundan sonra kötü haberler gelmez. Acıların, mutsuzlukların, felaketlerin son bulduğu bir yıl olur." diye konuştu. Amaçlarının hem ailelere nefes aldırmak hem de çocuklara iyi bir gelecek sağlamak, farkındalık yaratmak olduğunu belirten Aydurdu, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'a özel çocuklar için Engelsiz Kafe'yi tahsis etmesinden dolayı da teşekkür ettiğini söyledi.(DHA)

 

ozel-cocuklar-yilin-ilk-ozel-gununu-kutladi_4136_dhaphoto4ozel-cocuklar-yilin-ilk-ozel-gununu-kutladi_4136_dhaphoto3ozel-cocuklar-yilin-ilk-ozel-gununu-kutladi_4136_dhaphoto2

 

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN