ANTALYA Devlet Opera ve Balesi (Antalya DOB) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel 'Rapunzel' çocuk operasıyla perdesini açtı. Miniklerden tam puan alan eser, büyüleyici serüveni, özel olarak bestelenmiş müziğiyle bayramın coşkusunu sahneye taşıdı.

Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenen 'Rapunzel' adlı eser, bayram coşkusunu yaşamak isteyen çocukları bir araya getirdi. Salon, minik seyircilerle dolup taşarken, perde açıldığı andan itibaren büyülü dünyaya adım atıldı. Masal kahramanı 'Rapunzel'in maceralarını konu alan eser, çocukların ve ailelerin yüzlerinde tebessümlere sebep oldu. Sahnedeki renkli kostümler, etkileyici dekorasyon ve başarılı performanslar, izleyicilere unutulmaz bir deneyim yaşattı.

MASAL SAHNEYE TAŞINDI

Andersen'in en çok bilinen masallarından olan 'Rapunzel', besteci Ahmet Sait Karabulut'un müzikal temalarıyla öne çıktı. N. Zeynep Ergüven'in metinleştirdiği modernize hikâyesiyle de her yaştan izleyiciye hitap eden opera eserinin yönetmenliğini Sabri Özmener, dekor tasarımını Özgür Usta, kostüm tasarımını N. Gazal Ertan, koreografisini Kürşat Kılıç, ışık tasarımını Mustafa Eski üstlendi.

Çocukların keyifle izlediği 'Rapunzel' çocuk operası ayakta alkışlandı. Eser, kaçıran çocuklar için yarın saat 11.00'de tekrar sahnelenecek. DHA

Akaryakıt İstasyonunda Alev Alan Motosiklet Paniğe Neden Oldu Akaryakıt İstasyonunda Alev Alan Motosiklet Paniğe Neden Oldu

 

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN