Servis Midibüsü Devrildi; 19 Yaralı Servis Midibüsü Devrildi; 19 Yaralı

AK Parti'nin Kepez Belediye Başkan Adayı Rıza Sümer, "Kepez bizim kalemiz. 23 yıldır hiç yenilmedik. Hatta Cumhur İttifakı ile 25 yıldır yenilmediğimiz ilçe. Güçlü teşkilatımız var. Kesintisiz hizmet kervanının kaldığı yerden devam edeceğine inanıyorum. Kepez'de güzel bir tablo var. Açık ara, farklı sonuçla neticelendireceğimizi biliyorum" dedi.

AK Parti'nin Kepez Belediye Başkan Adayı Rıza Sümer, ilçedeki bir otelde düzenlenen toplantıda gazetecilerle bir araya geldi. Toplantıda AK Parti Kepez İlçe Başkanı Mehmet Çevik de yer aldı. Sümer, 'Türkiye Yüzyılı'nda Kepez'in Yüz Akı 100 Proje' adıyla sürdürdüğü seçim çalışmaları kapsamında projelerinden bahsetti. Kepez'in geçmişte 'arka bahçe' adıyla anıldığını dile getiren Sümer, Hakan Tütüncü'nün de çalışmalarıyla ilçenin 'vitrin' olarak tanımlandığını söyledi.

AK Parti İl Başkanlığı sonrası Kepez Belediye Başkanlığı'na aday olduğunu hatırlatan Sümer, şöyle konuştu:"Kepez bizim kalemiz. 23 yıldır hiç yenilmedik. Hatta Cumhur İttifakı ile 25 yıldır yenilmediğimiz ilçe. Güçlü teşkilatımız var. Kesintisiz hizmet kervanının kaldığı yerden devam edeceğine inanıyorum. 40 yıla yakın siyasetle uğraşıyorum. Tokalaştığımız insanlardan da bunu görüyorum. Kepez'de güzel bir tablo var. Açık ara, farklı sonuçla neticelendireceğimi biliyorum. Seçim bittikten sonra da çalışmalara, milletimizle bir arada olmaya devam ederiz. Belediye başkanlığı siyasetten ayrı bir makam. Oraya oturduğumuzda bizim rozetimiz olmaz. Siyasi önceliğim olmadan güzel hizmet yapacağız." 

Sümer, projelerinin hayali ve vaatlerinin tutulamayacak, yapılamayacak sözler olmadığını vurguladı. Projelerini anlatan Sümer, "Aile yaşam merkezi, hayvan hastanesi, kreş, taziye evi, şehir hastanesi yakınına hastaneye gelen ve çalışanların çocuklarına yönelik kreş ile konuk evi, yüzme havuzu, kaykay parkı, spor sahaları, kadın spor merkezleri, kadın konakları, su parkı, serüven parkı, katlı otopark, kapalı pazar yeri, elektrikli araç şarj istasyonları, Düden Şelalesi'ndeki satış alanları turizm çarşısı planlıyoruz. Prestij caddeler, yetişkinlere yönelik park, Varsak'ta mesire alanı, Masa Dağı'nda park ile manzara kulesi, kamp karavan alanları yapacağız. Yörük müzesi yapacağız. Motor sporları parkurları oluşturacağız" diye konuştu.

Genç, yaşlı ve emekli ve engellilere yönelik projelerini aktaran Sümer, şunları söyledi:"İlkokul çocuklarına haftanın 3 günü kahvaltı, üniversite kazanan öğrencilere 7 bin 500 lira harçlık, üniversite sınavında ilk 10 bine giren öğrencilere konsol oyunu, lise öğrencilerine yönelik okul çevrelerindeki restoranlarda geçerli indirim kartı vereceğiz. Gençlik istihdamı ve staj bürosu kuracağız, uluslararası gençlik forumu düzenleyeceğiz, dijital eğitim platformu kuracağız. Buz paten pisti, üniversiteye yakın mahallelerde çamaşırhane, yurt, gençlik kamp merkezi oluşturacağız. Spor lisesi ile sporcu köyü yapacağız. Yaşlılara yönelik şefkat ve huzurevi, vefa kıraathanesi, huzur bahçeleri, ihtiyaç sahibi emeklilere 5 bin lira 12 ay kira yardımı. İhtiyaç sahibi evlenecek çiftlere ücretsiz düğün salonu ve kır düğünü alanı düzenleyeceğiz. Engelli bireylere yönelik yaşam merkezi, mola evi yapacağız. Çiçek, zeytincilik festivali düzenleyeceğiz, botanik park oluşturacağız."

Tarım sektörüne yönelik projelerinden bahseden Sümer, kesme çiçek üretimi ve ihracatını artırmaya yönelik üreticilere destek amaçlı yapı kuracaklarını söyledi. Sümer, "Tarımsal atıktan gübre ve yakıt üretim tesisi, tarımsal verimi artıracak proje ile eğitim alanları kuracağız. Zeytinyağı entegre ve üretim tesisi yapacağız" dedi.  DHA

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN