Kaymakam Şahin; “Şehit ailelerimiz milletimizin ve devletimizin emaneti. Sizler baş tacısınız. Şehitlerimize Allah'tan rahmet gazilerimize rahmete kavuşanlara rahmet diliyorum.”

Serik ilçesinde şehit aileleri ve gaziler onuruna iftar programı düzenlendi. Serik Kaymakamlığı'nca Belek turizm merkezinde bulunan Limak Arcadia otelde gerçekleştirilen programa Kaymakam Cemal Şahin ve eşi, AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Ayhan Aktürk, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Usta, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Meral Yılmaz, İlçe Müftüsü İbrahim Köksal, şehit yakınları ve gaziler ve gazi yakınları katıldı.

D S C 0011-1

Şahin, ‘Şehit Ailelerimiz Milletimizin ve Devletimizin Emaneti’

Programın açılış konuşmasını Serik Kaymakamı Cemal Şahin yaptı. Şahin konuşmasında; “Geleneksel hale gelen iftar programımızı bu sene Limak Arcadia Otel'de yapıyoruz. Bizleri kırmayarak bu davetimize icabet ettiğiniz için sizlerle buluştuğumuz için mutluyuz. Ramazanın bugün 8. gününü idrak ediyoruz. Aynı zamanda 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü ve şehitleri anma günümüz. Bugün biz ilçe olarak şehit ailelerimizi, gazilerimizi ve gazi ailelerimizin evlerini ziyaret ettik.

Şehit ailelerimiz milletimizin ve devletimizin emaneti. Sizler baş tacısınız. Şehitlerimize Allah'tan rahmet gazilerimize rahmete kavuşanlara rahmet diliyorum. Hayatta olanlara da sağlık ve sıhhatli bir hayat diliyorum. Ramazan ayı içerisinde olduğumuz için Ramazan'a kavuştuğumuz için şükrediyoruz. Ramazan bir dua ayıdır. Dua ediyoruz çünkü bir daha Ramazan'a kavuşmayı arz ediyoruz. Ramazanda insanlar yardımlaşmayı, fakir fukarayı gözetmeyi bilir. Paylaşmayı bilir. Yardım yapar, sadaka verir, zekat verir. İnsan bütün güzellikleri bu ayda yaşar. Biz de bu ayın ruhuna uygun şekilde yaşamayı arzu ediyoruz. Sizler baş tacısınız. Devletimiz sosyal devlet olma vasfıyla şehit yakınlarımızın, gazilerimizin, engellilerimizin, yaşlılarımızın her zaman için yanında oluyor, yanında olmaya devam edecek. Bizlerden bir arzunuz olduğunuzda her zaman yanınızdayız.”

D S C 0028-1

Çelik, ‘Allah Huzurumuzu Bozmasın’

AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik ise konuşmasında; “Bugün burada bulunmaktan da son derece mutluyum. Sayın Cumhurbaşkanımız tüm ilçelere bu talimatı verdi. Yani bu yıl değil her yıl şehitlerimize, gazilerimize, yetimlerimize sahip çıkılması için bir gelenek başlattı. Hem İçişleri Bakanlığımız, hem Aile Bakanlığımız bu konuda görevli. Uzun yıllar doğuda görev yaptık. Çok şehit uğurladım. En zoru şehit uğurlamaktır. Çok şehit karşıladık. Çok zor bir şey ama şehitlikte Cenabı Allah'ın en yüce mertebesidir. Vatan için şehit olmak çok anlamlı. Allah'a şükürler olsun ki vatanımız hür, özgür, güçlü bir ülke. Kendi savunma sanayimiz var. Ülkemizin içinde terörü bitirdik. Turizmde ve tarımda zirveyiz. Huzurumuz var. Allah huzurumuzu bozmasın. Allah Filistinlilere, Gazzelilere huzuru nasip etsin. Onlar için dua edelim. Allah ülkemizi o duruma düşürmesin. Onun için de güçlü olmalıyız. Bir olmalıyız. Beraber olmalıyız. Önemli olan bizim ülkemizin birliği. Şehitlerimize sahip çıkmamız, analarına ve şehit ailelerine sahip çıkmamız, gazilerimize sahip çıkmamız lazım.” dedi.

D S C 0037-1

Daha sonra Serik İlçe Müftüsü İbrahim Köksal tarafından dua edildi ve akabinde Köksal ezan okuyarak oruçları açtırdı. Programın sonunda yemek duası yapıldı ve hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

Haber: Osman Türkçe

D S C 0034D S C 0019D S C 0014D S C 0008D S C 0002

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN