ANTALYA'da ilk kez açılan, sanatçı ve sanatseverlerin yoğun ilgisini gösterdiği 'Antalya Çağdaş Sanat Fuarı' sona erdi.  

Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi'nde Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde, MSR Uluslararası Fuarcılık ile Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği (BRHD) tarafından düzenlenen fuara, Antalya bölgesinden 38, yurt genelinden 150, yurt dışından ise 50 sanat gruplarıyla sanatçılar katıldı. 

Çalılıkta Cesedi Bulunan Kadının Kimliği Belirlendi Çalılıkta Cesedi Bulunan Kadının Kimliği Belirlendi

Resim, fotoğraf, seramik, heykel, geleneksel Türk el sanatları gibi sanatın birçok dalında eserlerin yer aldığı fuara, Antalya'daki sanatçı derneklerinin üyeleri, sanat galerileri, sanat atölyeleri, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden akademisyenler yanında farklı illerden sanat grupları, sanat galerileri katkıda bulundu.

Fuar organizasyonun yöneticileri, fuarın Antalya'da ilk olmasına rağmen yoğun ilgi görmesinden mutlu olduklarını ifade etti. Antalya'daki sanat toplulukları başkanları da "Birçok ilden katılım oldu, fuar alanı sanatla renklendi. Sanatçı ve sanatseverler bir araya geldi. Tanışma ve kaynaşmalar oldu. Sanatın kalbi burada attı. İkinci fuarın daha canlı, daha renkli geçeceğine inanıyoruz" dedi.  DHA

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN