ANTALYA’da yaşanan sel felaketinde mağdur olan vatandaşlara 10 bin lira yardım yapılması için Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne sunulan madde, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için meclis toplanamayınca oylanamadı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 5 yıllık döneminin son meclis toplantısı olan Mart Ayı Devam Meclisi Toplantısı, yeterli sayıdaki meclis üyesi katılmadığı için toplanamadı. 36 meclis üyesinin katıldığı toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in katılmaması nedeniyle Kepez Belediye Başkan adayı Mesut Kocagöz başkanlık etti.

ANSİAD'ın Konuğu Özel Oldu ANSİAD'ın Konuğu Özel Oldu

Yoklamanın ardından Kocagöz, meclisin açılması için gerekli 54 kişiye ulaşabilme ihtimaline karşı 5 dakika bekledi. Ancak gelen olmayınca Kocagöz, “Yeterli sayı olmadığı için meclis açılmıyor. Keşke açılsaydı çünkü maddelerde, sel mağdurlarına yardım edilmesi için madde de vardı. Bugüne kadar aldığımız kararlar hayırlı olsun" diyerek meclis toplantısını sonlandırdı.

Açılamayan meclise gelen maddeler arasında, 12 Şubat’ta yaşanan sel felaketinden etkilenen vatandaşlara yönelik 10 bin liralık nakdi yardım ve AFAD tarafından hasar tespiti yapılan konut ve işyerlerinde 2024 Yılı Şubat ayı su faturalarının Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmasını içeren madde de yer alıyordu. Ancak meclis toplanamadığı için yardımın olduğu madde oylanamadı. DHA

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN