ANTALYA Devlet Senfoni Orkestrası'nın (ADSO) konserler dizisi aralıksız sürüyor. Klasik müzik severler bu kez viyola- trombon konserinde buluştu. 

Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'nda gerçekleşen konserde viyola sanatçısı Deniz Yılık ile trombon sanatçısı Burak Baydar solist olarak sahnedeki yerlerini aldı. Deniz Yılık- Burak Baydar ikilisi, dünyaca ünlü bestecilerden Georg Philipp Telemann'ın 'Sol majör Viyola Konçertosu'nu, besteci Johann Georg Albrechsberger'in 'Alto Trombon Konçertosu'nu  enstrümanlarıyla seslendirirken ünlü şef Tolga Atalay Ün'ün yönettiği orkestra da solistlere eşlik etti.

 

KEDİ 'BENEKLİ' DE SAHNEDE

AKM'yi kendine mekân edinen ve çalışanların sevgisini kazanan 'Benekli' adlı kedi de salona girip aniden sahneye çıktı. Orkestra sanatçılarının ayaklarının arasında gezinen kedi, zaman zaman gülüşmelere neden oldu.

 

Bir Firmanın Çatısı Daha GES'lendi Bir Firmanın Çatısı Daha GES'lendi

SOLİSTLERE ALKIŞ YAĞMURU

Viyola sanatçısı Deniz Yılık ile trombon sanatçısı Burak Baydar, yorumladıkları eserlerle izleyiciye keyifli dakikalar yaşattı. Solist sanatçılar sahneden alkış yağmuru altında ayrılırken teşekkür çiçeği de sunuldu.

Konserin ikinci bölümünde ise Şef Tolga Atalay Ün'ün yönetimindeki orkestra besteci Felix Mendelsohn'un '11 Numaralı Yaylı Çalgılar Senfonisi' seslendirildi. (DHA)

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN