TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Serik Belediyespor ikinci yarı hazırlıklarına başladı.

Serik Belediyespor'da ikinci yarı hazırlıkları teknik direktör Cem Kavçak yönetiminde yapılan çalışmayla başladı. Teknik direktör Kavçak gazetecilere yaptığı açıklamada ikinci yarı hazırlıklarını değerlendirdi. Kavçak, "Ligin ilk yarısının son üç haftasında göreve geldik. Tabii geçmişte daha önce bildiğimiz bir camia. Çalıştığımız bir sene boyunca çok güzel geçen bir sezonun ardından bir ayrılık oldu. Hem bizim adımıza hem kulüp ama tabii son üç hafta göreve geldik. Üç maçtan 2 puan alarak devreyi kapattık. Şimdi devre arasındayız. İkinci yarıya bir üç günlük yılbaşı öncesi tesislerimizde kamp yaptık ve bugün itibarıyla Rixos Otel'de 10 günlük kampa giriyoruz. Ondan sonrası maçtan bir gün önce Afyon'a geçip ligin ikinci yarısına inşallah başlamayı düşünüyoruz" dedi.

60 Bin Euro Ödüllü Golf Turnuvasında Şampiyon Kanat Kurbanaliev 60 Bin Euro Ödüllü Golf Turnuvasında Şampiyon Kanat Kurbanaliev

Takımın puan durumundaki yeri endişe verici gibi gözükse de Serik Belediyespor'un hiçbir zaman bu noktaları hak eden bir camia ve kulüp olmadığını vurgulayan Cem Kavçak, "Bizim de tabii hedefimiz ve hayallerimiz doğrultusunda buraya geldik ve yönetim ve belediye başkanımızla beraber ortaklaşarak takımımıza takviye yapıp ikinci yarıya girmeyi düşünüyoruz. Eksik oyuncularımız var. Buralara takviyeleri yapıp iyi oyuncular katıp Serik Belediyespor'un geleceğini oluşturacak iki- üç sene faydalanabilecek, önümüzdeki senenin takımını oluşturmaya çalışıyoruz. Tabii bunun için devre arası yapılan transferlerin uyumu, takıma katkısı zor olur. O anlamda biraz acele etmek istemiyoruz çok ama ilk etapta bir 5- 6 oyuncu katılıp ondan sonraki süreçte de Serik Belediyespor'un ileriye dönük geleceğini oluşturacak genç ve dinamik oyuncuları katıp lige başlamayı düşünüyoruz" diye konuştu. Şu anda görüşme halinde oldukları ve anlaşma sağladıkları oyuncular olduğunu anlatan Cem Kavçak, yeni oyuncuları takıma dahil edeceklerini aktardı.

 

HAZIRLIK MAÇLARI OYNANACAK

2 hazırlık maçı yapmayı düşündüklerini kaydeden Kavçak, "Hedefimiz, amacımız hem burada yarışmacı bir takım yaratıp hem zirveye oynayacak önümüzdeki senelerde, bu sene ne kadar uzak da gözükse hedefimiz öncelik kümede kalmak. Ondan sonraki süreçte de yukarıları her maçta bir basamak yukarı çıkacak şekilde hedefliyoruz" dedi. (DHA)

serik-belediyespor-ikinci-yari-hazirliklarina-basladi_2405_dhaphoto3serik-belediyespor-ikinci-yari-hazirliklarina-basladi_2405_dhaphoto1

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN