Serik Orhangazi MTAL öğrencileri Türkiye siber güvenlik finallerinde Türkiye 5.’si olmayı başardılar. kalmayı başardılar.

5. Liseler Arası Ulusal Bayrağı Yakala yarışmasında yarı final mücadelelerini geçerek Türkiye finallerine kalan Orhangazi MTAL öğrencileri 15 finalist okul arasında ilk 5’e girmeyi başardılar.

Danışman Öğretmen Ahmet Özçakır; öğrenciler Yasin Süer, Halil Soykara ve Ahmet Başarslan; geçtiğimiz hafta Serik Orhangazi MTAL öğrencileri 46 ilden 376 öğrenci ile yarışmışlar ve yarı finali geçerek Türkiye finaline kalmayı başarmışlardı.

Ulusal ölçekte düzenlenen ‘Bayrak Sende’nin finalinde yarışmaya hak kazanan 11 ilden (İstanbul, Ankara, Bursa, Tekirdağ, Zonguldak, Çanakkale, Antalya, Bartın, Nevşehir, Gaziantep ve Mersin) 15 takım ve 45 öğrenci, 25 Mayıs 2024’te Teknopark İstanbul Küp Kuluçka Merkezinde yetkin hacking becerilerini göstermek adına bir araya geldi. Yarışma sonucunda Orhangazi MTAL öğrencileri 5. oldular.

Cumhuriyet Tarihinin En Yüksek Miktardaki Kaçak İçki Operasyonu Cumhuriyet Tarihinin En Yüksek Miktardaki Kaçak İçki Operasyonu

Haber: Osman Türkçe

Orhangazi (2)Orhangazi (1)

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN