Unutulan Çantanın Sahibini Zabıta Buldu Unutulan Çantanın Sahibini Zabıta Buldu

İtalya-Türkiye ve Fransa Ortaklığındaki TUNE KA210YOU Projesinin LTT Etkinliği ve Ortak Konseri Serik'te yapıldı.

İtalya, Türkiye ve Fransa'nın ortaklaşa yürüttüğü TUNE KA210YOU projesinin LTT (Öğrenme, Öğretme ve Eğitim) etkinliği ve üç ülkenin ortak konser çalışması, 24-28 Haziran 2024 tarihleri arasında Antalya'nın Serik ilçesinde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

2023 yılında başlatılan ve üç ülkenin gençlik korolarını bir araya getiren bu proje, müziğin evrensel diliyle kültürel bağları güçlendirmeyi amaçlıyor. Proje kapsamında İtalya, Fransa ve Türkiye'de gençlik koroları kuruldu ve ortak bir repertuvar belirlendi. Repertuvarın son provaları, projenin Türkiye ortağı olan Serik Kültür Sanat ve Eğitim Derneği'nin koro çalışma salonunda yapıldı.

27 Haziran 2024 Perşembe günü Kadriye'de gerçekleştirilen muhteşem konser, izleyenlerden tam not aldı. Konserde Fransızca, İtalyanca, Yunanca, İngilizce ve Türkçe şarkılar seslendirildi. Koroların uyumu ve performansı, dinleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.

Projenin katılımcıları ayrıca Serik ilçesindeki resmi makamlara nezaket ziyaretlerinde bulundu. Bu kapsamda Serik İlçe Kaymakamı Dr. Cemal Şahin, Serik İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz ve Serik Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Fahrettin Canlı'yı ziyaret ettiler. Ziyaretlerde, projenin amaçları, süreçleri ve kazanımları hakkında bilgi verildi.

Etkinlikler süresince gençler, kültürel alışverişlerde bulunarak farklı ülkelerden gelen yaşıtlarıyla kaynaşma fırsatı buldular. Müziğin birleştirici gücünü kullanarak dostluklarını pekiştirdiler.

TUNE KA210YOU projesi, gençlerin uluslararası deneyimler kazanarak kültürel farkındalıklarını artırmalarını ve sanatsal yeteneklerini geliştirmelerini hedefliyor. Proje, aynı zamanda katılımcı ülkeler arasındaki işbirliğini güçlendirmeyi ve ortak değerler etrafında bir araya gelmeyi amaçlıyor.

Projenin Antalya'daki etkinliği, katılımcılara hem sanatsal hem de kültürel anlamda zengin deneyimler sunarken, Serik ilçesi de uluslararası bir etkinliğe ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadı.

Haber: Osman TürkçeP H O T O 2024 06 29 18 14 12 4-1P H O T O 2024 06 29 18 14 12 17P H O T O 2024 06 29 18 14 12 8

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN