MANAVGAT Belediyesi tarafından yapılan Sorgun Sahil Park Tesisleri törenle açıldı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in vizyon projelerinden olan günübirlik Sorgun Sahil Park Tesisleri'nin açılışına, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP Antalya Milletvekili Aliye Coşar, CHP Manavgat İlçe Başkanı Oykun Başar, CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Niyazi Nefi Kara, belediye meclis üyeleri ve CHP meclis üyesi adayları, oda başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ve yüzlerce vatandaş katıldı. Sorgun'un Çamiçi bölgesinde deniz manzarası, çevre düzenlemesi ve mimarisiyle gözlere hitap eden tesiste ilk nikah da Belediye Başkanı Şükrü Sözen tarafından kıyıldı. Ömer Tekdemir- Melek Cangür çiftinin nikah akdini yapan Başkan Sözen, genç çifte ömür boyu mutluluk diledi; Atatürkçü, çağdaş bireyler yetiştirmelerini umduğunu söyledi.

Açılışta konuşan CHP Milletvekili Aliye Coşar, projeyi kent halkına kazandırdığı için Belediye Başkanı Şükrü Sözen'e teşekkür etti. Belediye Başkanı Şükrü Sözen de tesislerin Manavgat Belediyesi'nin öz kaynaklarıyla, merkezi hükümetten destek görmeden yapıldığını söyledi. Halkın faydalanacağı çok özel ve güzel bir projeyi daha hayata geçirdikleri için mutlu olduğunu belirten Başkan Sözen, insana hizmet etmenin gerçek belediyecilik olduğunu vurguladı. Başkan Sözen, "Mutluluğun, keyifli olmanın birçok tanımlaması var. El birliğiyle, toplumla, yol arkadaşlarınızla, yaptığınız işlerin açılışını yapmak, temel atmasını yapmak ve insanların kullanacağı alanlar yaratmak; bu mutluluğun tanımlarının bir tanesi. Bizler de şu anda böylesine keyifli, böylesine bir mutlu anı sizlerle paylaşıyoruz. Bunun gururunu hissediyorum içimde. Siyasetin tanımlaması, belediyeciliğin tanımlaması nedir? İnsana hizmet etmek. Hayal etmek. Sadece hayal etmek yetmiyor, hayallerinizi neticeye götürebilmek. Sizlerden aldığımız destekle, sizlerden aldığımız enerjiyle, yanımızda olduğunuzu hissetme duygusuyla bugüne kadar 15 yıl içerisinde birçok projeyi beraber neciye getirdik" dedi.

Milletvekili Kaya, Turist Rehberlerinin Sorunlarını Meclise Taşıdı Milletvekili Kaya, Turist Rehberlerinin Sorunlarını Meclise Taşıdı

SÖZEN: ÇİÇEK BÖCEK BELEDİYECİLİĞİNDEN GURUR DUYUYORUM

Başkan Sözen, sözlerine şöyle devam etti:

"Bizlere, öyle zamanlar geldi, dediler ki 'Çiçek böcek belediyeciliği yapıyor'. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ümüz, gerçek liderimiz, 'Bir kentte, bir ülkede çiçek, böcek olmadığı takdirde, o kentin, o ülkenin hiçbir şekilde anlamı yoktur' demiştir. Çalışmanın, çalışmalarınızı, hayallerinizi neticeye götürmenin ve toplumla paylaşmanın, bu icraatların karşısında toplumu mutlu görmenin adı, 'çiçek böcek belediyeciliği' ise biz 15 yıl onu yaptık arkadaşlar. Bununla da gurur duyuyorum. Bu projeler, kolay mı hayata geçti? Hayır. Buranın bile tahsisini iptal etmeye çalıştılar. Bütün dönemlerimizde işimiz, gücümüz elimizdeki tahsisleri kaybetmemekle ve bunun mücadelesini vermekle geçti. Anadolu'daki birçok belediyeye verilen, bu ülkenin vergileriyle toplanan devlet bankalarından kredi talep etmek, topluma hizmet etmek için kredi talep etmekle geçti dönemimiz. Manavgat ki bu ülkenin en çok vergisini toplayan kentlerden bir tanesidir. Maalesef ki Manavgat Belediyesi sizlerle açmış olduğu bu tesis de dahil yüzlerce yatırımın bir tekine bir kuruş devletten katkı görmeden öz kaynaklarıyla bu yatırımı yapmıştır. Bununla ilgili de üzülerek gurur duyuyorum, üzülerek."

Manavgat Belediyesi'nin ekonomik ve sirkülasyon bağlamında, iktisadi hayat ve nüfus itibarıyla Türkiye'nin 50 ilinden büyük bir potansiyeli olduğunu vurgulayan Başkan Sözen, "Ülkeye vergi toplayan bir esnaf yapısı var. Üreten bir kent halkı var. Tarımıyla, küçük esnafıyla, sanayicisiyle, tedarikçisiyle dev bir mekanizma var. Ama maalesef ki herkese davranılan gibi bizlere davranılmadı. Yıllardır yerinde sayan belediyeler varken, biz yaptığımız işleri unutarak sayıyoruz, unutarak arkadaşlar. 15 yılda muhalefette olmamamıza rağmen, kentin çıtasını sizlerle beraber, sizin enerjinizle beraber nereden nereye geldiğinin en canlı şahitlerisiniz. Bu böyle de sizlerin oluruyla, sizlerin desteğiyle olmaya devam edecek" dedi.

Manavgat'ta 8 tane halka ait, mavi bayraklı halk plajı olduğunu aktaran Başkan Sözen, "Türkiye'nin en üst noktadaki, bu bağlamda en başarılı yeri burası. 8 tane belediyeye ait mavi bayraklı plaj noktamız var. Burası da bunlardan bir tanesi olacak. 11 dönüm. Değerli dostlarım, açık kapılı restoranı, bulunduğunuz yerde toplumun uygun koşullarda, nezih ortamda kır düğünü yapabilecekleri bir alan, gelin damat odası, kafeteryalar, idari bölümler. İnşallah plaj bölümünün kurgulanması da, inandığım, güvendiğim, başarılı olacağından hiç kuşku duymadığım Nefi kardeşimin tamamlamasına nasip olur. Manavgat halkının bu tarz güzel yerleri açmaya, kullanmaya hakkı olduğunu ifade ediyorum. Daha bunun gibi birçok yeri hak ettiğinizi biliyorum. Nice yerlere kavuşmanız dileğiyle. Manavgat'ımıza, sizlere, çocuklarımıza, geleceğimize ki burada basketbol sahaları, voleybol sahaları, çocuklarımızın oyun sahaları var, kullanmanız dileğiyle. Bu açılışta bize cesaret verip yanımızda olduğunuz içinde hepinize bütün kalbimle teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun" diye konuştu.

ÇOK İŞLEVLİ BİR YAPIYA SAHİP

S O R G U N S A H I L P A R K T E S I S L E R I A C I L D I 228336

Manavgat Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü tarafından Sorgun 930 parsel Çamiçi bölgesi için hazırlanan proje 11 dönümlük alanda yapıldı. Manavgat Belediyesi tarafından yapılan Sorgun Sahil Park Tesisleri, 1280 kişilik kır düğün salonu, çocuk oyun alanları, basketbol sahası, restoran, voleybol sahası, pergolalı oturma alanları, sergi ve satış alanı, otopark, gezinti alanları, mini golf sahası, rekreasyon alanları ve idari ofisleri içeriyor. Kent halkının talep ve ihtiyaçları doğrultusunda, özel günler ve günlük kullanım maksadıyla hayata geçirilen proje, içerdiği sosyal tesisler ile çok işlevli bir yapıya sahip. (DHA)

S O R G U N S A H I L P A R K T E S I S L E R I A C I L D I 228337S O R G U N S A H I L P A R K T E S I S L E R I A C I L D I 228335S O R G U N S A H I L P A R K T E S I S L E R I A C I L D I 228333

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN