Antalya'da sağanağın yoğun etkilediği Kepez ilçesinde birçok evi su bastı. Eşyalar kullanılamaz hale gelirken, vatandaşlar, evlerindeki suları tahliye etmeye çalıştı. Evleri su içerisinde kalan bir çift ise pencereden içeri girdi.

Antalyayi Saganak Vurdu 5 Ilcede Okullar Tatil Ek Fotograflar 7609 Dhaphoto4

Suyun yükselmesi nedeniyle yol ortasında kalan araçların bazıları kurtarıcılar ile çekildi. Cadde üzerinde su birikintilerine giren araçların düşen plakaları ağaç kenarlarına bırakıldı. Güneş Mahallesi'nde evlerine ulaşmak isteyen bazı kişiler, suyun içerisinde yürüdü. Yaşanan felaket nedeniyle bazı sokak hayvanlarının da hayatını kaybettiği görüldü. AFAD ekipleri ise bölgede çalışma yürütüyor.

Suyun İçeri̇si̇nde Yürüdüler7

KOVALARLA SU BOŞALTIYORLAR

Kendi çabalarıyla evindeki suları tahliye etmeye çalışan Abdülselam Oğuz, eşyalarının kullanılamaz hale geldiğini söyledi. Evine girmek için suyun çekilmesini bekleyen Musa Ağıran ise “Gece saatlerinde evime giren su yatağıma kadar gelmişti. Eşyalarım hepsi perişan oldu. Su yavaş yavaş çekiliyor ama hala var. Su yatağımın seviyesine gelmek üzereydi. Ne yapacağız bilmiyorum perişan haldeyiz" diye konuştu.

Evinde yaklaşık 1 metre su olduğunu belirten Ercan Oğuz, “Gece uyuyorduk ayağımıza su değdi o şekilde uyandık. Evin içi komple su içerisindeydi. Benim evimde eşya kalmadı, yardım istiyorumö" dedi. (DHA)

DP’nin Adayı Namal DP’nin Adayı Namal

1-43Antalyayi Saganak Vurdu 5 Ilcede Okullar Tatil Ek Fotograflar 7609 Dhaphoto1Suyun İçeri̇si̇nde Yürüdüler1Suyun İçeri̇si̇nde Yürüdüler2Suyun İçeri̇si̇nde Yürüdüler3Suyun İçeri̇si̇nde Yürüdüler5Suyun İçeri̇si̇nde Yürüdüler6

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN