Serik Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Polis Teşkilatı'nın 179. Kuruluş programına, Kaymakam Cemal Şahin, Belediye Başkanı Op. Dr. Kadir Kumbul, Emniyet Müdürü Cengiz Usta, daire müdürleri, STK başkanları, siyasi parti başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldılar.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasında sonra günü anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı Emniyet Müdürü Cengiz Usta yaptı.

D S C 0612 800X531

“Türk Halkının Sevgi Ve Güvenini Kazanmış”

Usta konuşmasında şunları söyledi; “Dünya tarihinin görmüş olduğu görkemli devletlerden birçoğunu kurmuş olan ecdadımızın, devlet kurma ve yönetme sanatındaki başarıları yadsınamaz bir gerçektir. Ecdadımızın gelişen ve değişen şartlara paralel olarak attığı adımlardan biri de, 1845 yılına kadar değişik isimlerde asayiş hizmeti sürdürürken modern anlamda polis teşkilatının kurulması olmuştur.

Bugün Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış, demokratik hukuk devletinin, Atatürk ilke ve inkılaplarının ve laik Cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı’nın 179. kuruluş yıldönümünü sizlerle kutlamaktan büyük gurur ve mutluluk duymaktayız.

Krallar Gibi Karşılandılar... Krallar Gibi Karşılandılar...

Teşkilatımız toplumun huzur ve düzeninin tesis edilmesi, suçun önlenmesi, aydınlatılması ve faillerinin adalete teslimi gibi önemli konularda; hukukun üstünlüğünün rehber edinildiği, adil ve tarafsız görev anlayışı çizgisinden sapmadan, toplumun her kesiminin güven ve desteğini alarak, halkla bütünleşmiş görev anlayışıyla hizmetlerini geliştirerek sürdürmektedir.”

D S C 0613 800X531

“Teşkilatımız Aynı Azim Ve Kararlılıkla Görevini Yerine Getirmeye Devam Edecektir”

“Serik ilçemizde, huzur ve güven ortamının sağlanmasında bizlerden desteklerini esirgemeyen tüm kurumlarımıza ve vatandaşlarımıza, şahsım ve teşkilatım adına şükranlarımı arz ederim. Bugüne kadar önemli görevler ifa eden teşkilatımız aynı azim ve kararlılıkla görevini yerine getirmeye devam edecektir.

D S C 0611 800X531

Değerli mesai arkadaşlarım, ilçemizin asayiş ve huzurunu tesis etmek için göstermiş olduğunuz üstün ve gayretli çalışmalarınızdan dolayı sizlere bir kez daha teşekkür eder, fedakâr ailelerinizle birlikte sağlıklı, mutlu ve başarı dolu nice yıllar diliyorum.

Teşkilatımızın kuruluş yıldönümü münasebetiyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tarihten günümüze kadar vatan topraklarımızın ve kutsal değerlerimiz uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, Kahraman Gazilerimizi ve malullerimizi ile emekli personelimizi şükranla anıyorum.”

Konuşma sonrasında Polis Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler şiirlerini okudular.

Daha sonra uzun yılla Serik Asayiş Derneği’nin başkanlığını yapan ve görevini geçtiğimiz günlerde devreden Mehmet Emin Kiremitçioğlu’na Emniyet Müdürü Cengiz Usta tarafından plaket taktim edildi.

D S C 0624 800X531

Programın sonunda şiir dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. 1. Olan Tekeli Ortaokulu öğrencisi Nisa Dalıç’a ödülünü Kaymakam Cemal Şahin verdi. 2. Olan Dr. Gülşen-Dr. Baki Özpınar İlkokulu öğrencisi Azra Turgut ödülünü Belediye Başkanı Op. Dr. Kadir Kumbul’dan aldı. 3. Olan Ebrar Sena Korkut’a ise ödülünü Jandarma Komutanı Ayhan Aktürk verdi.

Haber: Osman Türkçe

D S C 0642 800X531D S C 0637 800X531D S C 0628 800X531

Editör: OSMAN TÜRK