ANTALYA'nın müzik yaşamına renk katan akademisyen şef Yusuf Yıldız yönetimindeki Antalya Türk Halk Müziği Korosu, türkü severleri bir kez daha biraraya getirdi.

Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu'nda gerçekleşen konserde uzun yıllar TRT Çocuk ve Gençlik korolarını çalıştıran Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Görevlisi Yusuf Yıldız'ın kurduğu Antalya Türk Halk Müziği Korosu sahne aldı. Konserin sunumunu da TRT'den emekli spiker Rukiye Benek üstlendi.

'Sanayide Kadın Eli' Projesinde Yüzde 100 Başarı 'Sanayide Kadın Eli' Projesinde Yüzde 100 Başarı

AŞIK VEYSEL'DEN ERTAŞ'A

Türk Halk Müziği Yorumcusu Mehmet Özbek ile Antalya'daki müzik korolarının şeflerinin onur konuğu olarak izlediği konserde Aşık Veysel'den Neşet Ertaş'a birçok ünlü halk ozanının eserleri yorumlandı. Repertuvarda Azerbaycan türküleri de yerini buldu. Konserde, Anadolu'nun bağrından çıkmış, zihinlere yer etmiş, geleneksel ile batı tarzıyla harmanlanmış pek çok türkü seslendirildi.

Rukiye Benek'in hikâyelerini anlattığı türkülerle unutulmaz bir akşam yaşayan izleyici, koro şefini, saz heyetini, koro üyelerini alkış yağmuruna tuttu. Esprileriyle kahkaha attıran şef Yusuf Yıldız'ın geleceğe hazırladığı küçük öğrencileri de sahneye çıkıp çiçekle teşekkür etti. DHA

T U R K U L E R I N S U S M A D I G I G E C E 253563T U R K U L E R I N S U S M A D I G I G E C E 253562

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN