AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Korkuteli ve Elmalı ilçelerinin köylerini dolaştı. Tütüncü, ziyaretlerine “Bu topraklarda benim atalarımın izleri var" dediği, dedesinin köyü Korkuteli Büyükköy'den başladı.

Hakan Tütüncü, seçim çalışmaları kapsamında Korkuteli ve Elmalı ilçelerinin köylerini ziyaret etti. Günün ilk ziyaretine  “Bu topraklarda benim atalarımın izleri var" dediği, dedesinin köyü Büyükköy'den başladı. Tütüncü, atalarını yadetti, Korkuteli Belediye Başkan adayı Sadık Önal'a destek istedi. Köy sakinleri ile bir araya gelen Tütüncü, çiftçilere sağlanacak destekleri anlattı. 1 Nisan'dan sonra en güzel hizmetlerin Antalya'ya, 19 ilçesine ve tüm köylerine geleceğini söyledi. Tütüncü, evi yanan bir vatandaşı ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti. Büyükköy ve Kırkpınar Yarencik Kültür ve Dayanışma Derneğine de uğradı.

'CAMİ DE BİZİM CEMEVİ DE'

Hakan Tütüncü, Korkuteli'den sonra Elmalı ilçesine geçti. Abdal Musa Türbesi'ni ve Abdal Musa Kültür ve Sanat Evi'ni ziyaret etti, Tekke Köyü sakinleriyle buluştu. Tütüncü'ye ziyaretlerinde Elmalı Belediye Başkan adayı Durmuş Ali Gökçe eşlik etti. Köy sakinlerine seslenen Tütüncü, “Yan yana can cana olmaya geldik. Cami de bizim cemevi de. Kepez'de cami de yaptık, cemevi de yaptık" diye konuştu. Kepez'de kendisinden cemevi yapılmasının istendiğini ve Altınova'ya Pir Sultan Abdal Cemevi'ni yaparak, teslim ettiklerini hatırlatan Tütüncü, “Biz kardeşiz, etle tırnak gibiyiz" dedi.

TEKKE KÖYÜ'NE MİSAFİRHANE

Dikkat Bu Yollar Kapalı Dikkat Bu Yollar Kapalı

Tütüncü, Elmalı Tekke Köyü'ne yapılacak hizmetlerle ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile yapılan istişareye değindi. Dergahın renovasyonunun tamamlanacağını, bir kütüphane kazandıracaklarını, konser alanı, müze ve çevre düzenlemesi ile dernek binası ve konferans salonunun yenileneceğini söyledi. Elmalı Tekke köyünü ziyaret edecek misafirler için de bölgeye misafirhane yapılması gerektiğine değinen Tütüncü, “Abdal Musa Türbesi'nin misafirhanesini en güzel şekilde yapıyoruz ve hediye ediyoruz. Huzur-u pire gelirken eserlerimizle gelmiş olalım. Emeğimizle gelmiş olalım" dedi. Tütüncü, bölgedeki çocuk bahçeleri, spor alanları, halı saha ihtiyaçlarının da en güzel şekilde tamamlanacağını söyledi.

Tütüncü, bir sonraki ziyaretini de Elmalı Akçaeniş Köyü'ne gerçekleştirdi. Tütüncü, 1 Nisan'dan itibaren hizmetlerin de eserlerin de en güzelini Akçaeniş Köyü'ne getireceklerini söyledi.  DHA

T U T U N C U K O R K U T E L I V E E L M A L I K O Y L E R I N D E 282465T U T U N C U K O R K U T E L I V E E L M A L I K O Y L E R I N D E 282464T U T U N C U K O R K U T E L I V E E L M A L I K O Y L E R I N D E 282463

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN