ŞOFÖR esnafına trafik ve toplu ulaşım projelerinin detaylarını anlatan AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, “Antalya'da servisçilik yapmak da, taksicilik yapmak da, halk otobüsçülüğü yapmak da çok daha kolay hale gelecek" dedi.

Kepez Belediye Başkanı ve AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, şoför esnafıyla buluştu. Şoförler Odası Düğün Salonunda gerçekleşen buluşmada Tütüncü, trafik, toplu ulaşım ve elektrikli otobüs projelerinin detaylarını esnafla paylaştı. Tütüncü, 200'ün üzerindeki proje arasından şoför esnafını yakından ilgilendiren projelere değindi. Tütüncü, “Biz bu şehrin kaynaklarını, sadece ve sadece kentimizin ihtiyaçları doğrultusunda, hemşehrilerimizin talep ve istekleri doğrultusunda Antalyamız için kullanacağız" dedi. Tütüncü, Antalya için açıkladığı projelerin her kesimin, her sosyal çevrenin beklentisine, taleplerine, ihtiyaçlarına cevap verecek projeler olduğunu söyledi. 

ANTALYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU TRAFİK

Antalya'nın trafik sorununa değinen Tütüncü, “Kentimizin en önemli problemi olan trafik meseleleri Antalya'nın kalbi, odağı ve en önemli noktasıydı. İnşallah el ele, gönül gönüle vereceğiz. Önce kalplerimizi, sonra güçlerimizi birleştireceğiz. Antalya'nın en büyük derdi olan siz ulaşım esnafımızın, en önemli problemi bu trafik meselesini Antalya'nın altın çağında kökünden çözüyoruz. Trafik karmaşasına artık son veriyoruz. Muratpaşa'nın bir ucundan diğer ucunu 10 dakikaya indirdiğimizde Antalya'da servisçilik yapmak da kolay olacak. Taksicilik yapmak da çok daha kolay olacak. Halk otobüsçülüğü yapmakta da çok rahat hale gelecek. Antalya'ya 15 yeni arter ekliyoruz. Doğudan batıya, kuzeyden güneye 15 yeni arter. Yani Antalya'mızı 15 koldan birbirine bağlayacağız" diye konuştu.

Yunuslar Turistlere Gösteri Yaptı Yunuslar Turistlere Gösteri Yaptı

ANTALYA'NIN TRAFİĞİ ÇOK RAHATLAYACAK

Uncalı ile Meltem bölgesini birbirine bağlayacak yeni yol projesine de değinen Tütüncü, “Bana soruyorlar. Bu nasıl olacak diyorlar. Yüreklerde sevda oldu mu, arkamızda da milletin hayır duası oldu mu, Allah'ın izniyle biz Uncalı'yı en güzel şekilde Meltem'e bağlarız. Bizim açıkladığımız her proje hayata geçirilecek projeler. Uçuk kaçık projeler değil. Tamamıyla insan odaklı, insanımızın ihtiyaçlarını bilen bir aklın ürettiği, insanımızın ihtiyaçlarını bilen ekibin ürettiği projeler. 15 yeni arter, 22 kavşak ve hayata geçireceğimiz trafik projelerimiz ile  Antalya'nın trafiği çok rahatlayacak. Antalya'nın A noktasından B noktasına rahat ilerlediğimiz bir dönem başlıyor" dedi.

BU ŞEHRİN BAŞKANI SİZ OLACAKSINIZ

Tütüncü, Elektrikli Otobüs Projesi'nin detaylarını da şoför esnafına aktararak, ekledi; "Şunu bilmenizi isterim. Önümüzdeki 5 yıl, Hakan Tütüncü, otobüslerinizi değiştirin diye, asla bir baskı kurmayacak. Hakan Tütüncü belediye başkanı olduğunda Şoförler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan, büyükşehir belediye başkanı oluyor. Hakan Tütüncü belediye başkanı olduğunda Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yasin Arslan, Antalya Büyükşehir Belediye başkanı oluyor. Ben 15 yıl boyunca belediye başkanlığının bütün yetkilerini esnaf odaları başkalarımıza bizzat kullandırmayı öncelemiş bir belediye başkanıyım. El ele, gönül gönüle verdiğimiz zaman, sadece işimize odaklandığımız zaman bu şehrin sorunlarını çözmek zor değil" diye konuştu.   DHA

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN