AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, “Ulaşım esnafımızın 40 TL olan kilometre ücretini, Antalya'nın altın çağında biz, 60 TL'ye çıkarıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, ulaşım esnafı ile bir araya geldi. Mimar Sinan Kongre Merkezi'ndeki buluşmaya bir önceki dönem Dışişleri Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, AK Parti İl Başkanı Ali Çetin, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yasin Arslan ve ulaşım esnafı katıldı. Buluşmada konuşan Hakan Tütüncü, “Biz taşıyanı ve taşınanı mutlu bir Antalya hayal ediyoruz. Antalya'nın altın çağında taksici esnafımız da, otobüsçü esnafımız da mutlu olacak. Takside taşınan da, otobüste taşınan da mutlu olacak" dedi. Ulaşım esnafının sorunlarını bildiklerini ve Antalya'nın altın çağında bu sorunları çözüme kavuşturacaklarını söyledi.

T U T U N C U D E N U L A S I M E S N A F I N A M U J D E 321212

'ULAŞIM ESNAFIMIZA HAYIRLI OLSUN'

Ulaşım esnafının en önemli sorunlarından birinin kilometre ücreti olduğunu dile getiren Tütüncü, “Antalya Büyükşehir Belediyesi 4 yıl 9 ay gündeme getirmediği ulaşım esnafı kilometre başı desteğini son meclise bıraktı. Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, kilometre ücretinin 40 TL'den, 45 TL'ye çıkarılması konusunda anlaştı. Ancak son meclis toplanamadığı için karar maalesef geçirilemedi" dedi. “Madem bu yapılabiliyordu da, niye 60'ıncı meclise kadar beklendi" diyerek, sözlerini sürdüren Tütüncü, “Biz, 40 TL olan kilometre ücretini 60 TL'ye çıkarma kararı aldık. Hayırlı uğurlu olsun" diyerek, ulaşım esnafına müjde verdi.

'ESNAFIMIZLA UZLAŞMAKTAN YANAYIZ'

“Bizim tarafımız belli" diyerek sözlerini sürdüren Tütüncü, “Biz esnafla anlaşmaktan, uzlaşmaktan yanayız. Esnafla kavga etmeyi, esnafa karşı iş tutmayı asla bir yönetim ilkesi olarak kabul etmedik. Antalya Büyükşehir'de siz bizim toplu ulaşımda çözüm ortaklarımızsınız. Taşıyan da mutlu olacak, taşınan da. Biz Antalya'da öyle bir toplu taşıma sistemi kuracağız ki, Türkiye'nin diğer büyükşehirlerine örnek bir sistem olacak. Sizin mutluluğunuz önümüzdeki 5 yıl bizim mutluğumuz" dedi.  

'ULAŞIM ESNAFIMIZIN İÇİ RAHAT OLSUN'

Milletvekili Kaya, Turist Rehberlerinin Sorunlarını Meclise Taşıdı Milletvekili Kaya, Turist Rehberlerinin Sorunlarını Meclise Taşıdı

Tütüncü, Antalya'nın altın çağında belediyenin envanterine kayıtlı otobüslerin elektrikliye dönüştürüleceğini de belirterek, “Buradan elde edilen tasarrufu esnafımızla paylaşacağız. Bu arada ulaşım esnafımızın içi de rahat olsun. Bu sistem belediyenin envanterine kayıtlı otobüsler için geçerli olacak. Bizim sizlere ne yeni bir otobüs, ne de elektrikli otobüs aldırma gibi bir derdimiz asla yok. Biz sizin yanınızdayız. Size külfet oluşturacak hiçbir davranışın içine girmeyiz" dedi.   DHA

T U T U N C U D E N U L A S I M E S N A F I N A M U J D E 321214

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN