Kemer ilçesinde bu yıl 23'üncüsü düzenlenen Uluslararası Kemer Sualtı Günleri ödül töreni seremonisiyle tamamlandı.

Kemer Tanıtım Vakfımız (KETAV) ile Akdeniz Üniversitesi Sualtı Arkeolojisi Araştırma Merkezi tarafından bu yıl 23'üncüsü düzenlenen Uluslararası Kemer Sualtı Günleri'nin kapanışı, Kiriş Mahallesi'ndeki bir otelde düzenlenen ödül töreniyle yapıldı. Törende eğitim programına katılanlara sertifikaları, sualtı fotoğraf ve video yarışmasında dereceye girenlere de ödülleri verildi.

333-1

Düzenlenen törene Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz, Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, İlçe Sahil Güvenlik Komutanı Üsteğmen Soner Tuna, KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz ve yönetim kurulu üyeleri, KETOB Başkanı Dinçer Sarıkaya, AK Parti Kemer İlçe Başkanı Uğuz Ozan Gazioğlu, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü Başkanı Doç. Dr. Hakan Öniz, Akdeniz Üniversitesi'nin tam üyesi olduğu UNESCO Sualtı Arkeolojisi UniTwin Network'e katılan Türk, Mozambik, Cezayir, Fas, Senegal, Cabo Verde, Cibuti, Komoros, Eritre, Kenya, Madagaskar ve Mauritius'dan kültür bakanlığı uzmanları, Arjantin, Polonya, Fransa'dan akademisyen ve Türk sualtı fotoğraf ile video sanatçıları katıldı.

Serik Bayramlaştı Serik Bayramlaştı

23'üncü Uluslararası Kemer Sualtı Günleri'nde 'Sualtı arkeoloji fotoğrafı' kategorisinde Bedri Sincar, 'İnsansız sualtı araçları (ROV'ler) fotoğraf' kategorisinde Isais Tesfazhgi, 'Sualtında çalışan bilim adamları fotoğraf' kategorisinde Efe Akçakayaoğlu ve Metin Pehlivaner, 'Sualtı arkeolojisine katkı' ödülünü çizdiği resimle Özgür Aktı aldı.

Kaymakam Ahmet Solmaz ve KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Etkinlikte ayrıca bazı okulların ilkokul öğrencilerinin çizdiği sualtı konulu resim sergisi de yer aldı. (DHA)

1111

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN