Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin Meltem Mahallesi'ndeki iftarında, belediyenin Muratpaşa halkının emrine amade olduğunu söyledi.

Bakan Yumaklı: Buğday ve Arpa Üretimiyle İlgili Yağışlar Noktasında Kritik Bir Eşikteyiz Bakan Yumaklı: Buğday ve Arpa Üretimiyle İlgili Yağışlar Noktasında Kritik Bir Eşikteyiz

Muratpaşa Belediyesi, gelenekselleştirdiği iftar sofrasını bu kez Meltem Mahallesi'ne kurdu. Meltem pazar yerinde düzenlenen iftara Meltem, Soğuksu ve Bayındır mahalle sakinleri konuk oldu. Başkan Uysal ise iftara eşi Ümran Uysal ile katıldı. Ayrıca iftarda CHP Muratpaşa İlçe yönetimi, siyasi parti yöneticileri, meclis üyeleri, meclis üyesi adayları, muhtarlar, muhtar adayları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda mahalle sakini yer aldı.

Yüzlerce kişinin alanı doldurduğu iftarda dualar okundu, ezanın okunmasıyla oruçlar açıldı. Yemeğin ardından konuşma yapan Uysal, “Sayımız biraz daha artmış, gücümüz biraz daha artmış, birliğimiz, beraberliğimiz biraz daha artmış. Ne mutlu bize" diyerek mahalleliye hayırlı ramazanlar diledi. Başkan Uysal, Muratpaşa'da kent sakinlerinin taleplerini dikkate aldıklarını ifade ederken ise “Belediyemden, şu hizmetten yararlanmak istiyorum diyen herkesin, belediyesi emrine amade olur" diye konuştu.

Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi olarak verilen hizmetlerin büyük bir kısmının kadının hayatını kolaylaştırrmaya yönelik olduğunu aktardı. Ümit Uysal, “Çalışmalarımızın hepsi nihayetinde, evin bel kemiği, iç işleri bakanı kadınlarımızın hayatına değen harcamalarımız, uygulamalarımızdır. Ekonomik ve sosyal imkanlar çerçevesinde, makul ölçüler içinde geliştirilerek devam edecektir. Helali hoş olsun" dedi.

Muratpaşa Belediyesi'nin, Antalya'nın tüm ilçelerinde çocukları buluşturduğu, gerçekliğin sanal dünyaya aktarıldığı ve VR gözlüklerle bu dünyayı çocuklara deneyimleme imkanı sunan sanal gerçeklik karavanları şimdi de iftar sofralarında eğlendiriyor. İlk kez sanal gerçeklikle tanışma fırsatı yakaladığını söyleyen 12 yaşındaki Halil Efe Ceren çok eğlendiğini dile getirdi.

İftar verilen alanlarda ayrıca çocuklar için özel bir köşe de oluşturuluyor. Palyaçoların da eşlik ettiği iftarlarda çocukların yüzleri rengarenk masal kahramanlarına boyanıyor. Çocuklar son olarak geleneksel Hacivat ve Karagöz gölge oyununu izleyerek günü noktalıyor. (DHA)

U Y S A L B E L E D I Y E E M R I N I Z E A M A D E 268235U Y S A L B E L E D I Y E E M R I N I Z E A M A D E 268234U Y S A L B E L E D I Y E E M R I N I Z E A M A D E 26823U Y S A L B E L E D I Y E E M R I N I Z E A M A D E 268232

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN