ANTALYA Valisi Hulusi Şahin, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Şahin mesajında şu ifadelere yer verdi: "Hüzünleriyle, sevinçleriyle önemli gelişmelere sahne olan bir yılı daha geride bırakırken, beklentiler ve umutlarla yeni bir yıla girmenin heyecanı ve mutluluğunu hep birlikte paylaşıyoruz.

Bugün sadece bir yılı bitirip yeni bir yılı karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda Cumhuriyetimizin ilk yüzyılını geride bırakıp Türkiye Yüzyılına ilk adımı atıyoruz. 2024 yılında Türkiye Yüzyılı vizyonunun inşa ve ihyasının temellerini atacağız. Binlerce yıldır her türlü iç ve dış tehdidin ateş çemberi içinde, yılmadan mücadele eden Türk milleti olarak, 2024 yılında da kültürel dehamız ve inancımızla yarınlarımızı daha aydınlık ve müreffeh kılmak için mücadeleye devam edeceğiz. 

Türkiye Yüzyılı’nı inşa ederken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 'Bugün hepimize düşen ortak görev; ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyet'e sahip çıkmak, Çanakkale'yi, Kurtuluş Savaşı'nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır. Türk Ulusu dili, kültürü, tarihi ve saygın kimliğiyle aydınlık yarınlara el ele güçlü biçimde yürüyecektir' sözünden ilham alacağız. Her bir Türk ferdine düşen bu görevi Antalyalı hemşehrilerimizle beraber layıkıyla yerine getireceğiz. El ele verip Antalya’mızın sahip olduğu yüksek potansiyeli harekete geçirip, ilimize turizmden tarıma, sanayiden ticarete her alanda yeni eser ve hizmetler kazandıracak, ülkemizin büyümesi ve kalkınması adına en büyük katkıyı sunmak için çalışacağız. Müreffeh, büyük ve güçlü Türkiye ideali yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz. Buna yürekten inanıyorum.

ANFAŞ’tan Bakan Bolat’a Ziyaret ANFAŞ’tan Bakan Bolat’a Ziyaret

Bu inançla, yeni umutlarla karşıladığımız 2024 yılının ilimize, ülkemize ve tüm gönül coğrafyamıza hayırlar getirmesini diliyor, Antalyalı hemşehrilerim başta olmak üzere, Aziz Milletimizin yeni yılını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum." DHA

 

 

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN